BAGS CAR S.R.L.
Revenue
2.4M
2024
Profit
-43.9K
2024
Employees
6
2024
Margin
-1,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BAGS CAR S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.750 la cifra de afaceri, #27.641 la profit, #2.372 la număr angajați din 31.269 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BAGS CAR S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 2.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -1.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.750 la cifra de afaceri, #27.641 la profit, #2.372 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este -0.5× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LKW DAFROM SERVICE SRL | 2.5M | 6 | Comerț en-gros |
| WAD SPED TRANS SRL | 2.5M | 6 | Comerț en-gros |
| MOTOR STARTER MAGAZINE S.R.L. | 2.5M | 6 | Comerț en-gros |
| ALINCO S.R.L. | 2.5M | 6 | Comerț en-gros |
| SIG PRO TEHNICA S.R.L. | 2.5M | 6 | Comerț en-gros |
| EUROPREMIAL SRL | 2.5M | 6 | Comerț en-gros |
| ANU & DAN SRL | 2.4M | 6 | Comerț en-gros |
| AUTO UNION S.R.L. | 2.5M | 6 | Comerț en-gros |
| AUTO TEST BACU S.R.L. | 2.5M | 6 | Comerț en-gros |
| SMART SERVICE MULTIBRAND SRL | 2.4M | 6 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -1.8%
- CA / angajat
- 415K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.4M
- Profit net
- -43.9K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.4M | -43.9K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BAGS CAR S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BAGS CAR S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 6
- Profit
- -43.9K
- Rank RO
- #78.791
- LKW DAFROM SERVICE SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #78.799
- WAD SPED TRANS SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 305K
- Rank RO
- #78.834
- MOTOR STARTER MAGAZINE S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 262K
- Rank RO
- #78.673
- ALINCO S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #79.093
- SIG PRO TEHNICA S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- -583K
- Rank RO
- #78.574
- EUROPREMIAL SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 15.3K
- Rank RO
- #79.527
- ANU & DAN SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #80.542
- AUTO UNION S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 642K
- Rank RO
- #77.471
- AUTO TEST BACU S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- -35.2K
- Rank RO
- #77.405
- SMART SERVICE MULTIBRAND SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 2.7K
- Rank RO
- #81.838
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BAGS CAR S.R.L.(current) | 2.4M | 6 | -43.9K | #78.791 |
| LKW DAFROM SERVICE SRL | 2.5M | 6 | 1.5M | #78.799 |
| WAD SPED TRANS SRL | 2.5M | 6 | 305K | #78.834 |
| MOTOR STARTER MAGAZINE S.R.L. | 2.5M | 6 | 262K | #78.673 |
| ALINCO S.R.L. | 2.5M | 6 | 1.2M | #79.093 |
| SIG PRO TEHNICA S.R.L. | 2.5M | 6 | -583K | #78.574 |
| EUROPREMIAL SRL | 2.5M | 6 | 15.3K | #79.527 |
| ANU & DAN SRL | 2.4M | 6 | 109K | #80.542 |
| AUTO UNION S.R.L. | 2.5M | 6 | 642K | #77.471 |
| AUTO TEST BACU S.R.L. | 2.5M | 6 | -35.2K | #77.405 |
| SMART SERVICE MULTIBRAND SRL | 2.4M | 6 | 2.7K | #81.838 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BAGS CAR S.R.L.(you) | LKW DAFROM SERVICE SRL | WAD SPED TRANS SRL | MOTOR STARTER MAGAZINE S.R.L. | ALINCO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.4M | 2.5M | 2.5M | 2.5M | 2.5M |
| Profit | -43.9K | 1.5M | 305K | 262K | 1.2M |
| Margin | -1,8% | 62,0% | 12,2% | 10,5% | 49,4% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BAGS CAR S.R.L.”.