BADOMI SRL
Revenue
14.3M
2024
Profit
369K
2024
Employees
16
2024
Margin
2,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BADOMI SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 14.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.335 la cifra de afaceri, #8.641 la profit, #2.916 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BADOMI SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 14.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.335 la cifra de afaceri, #8.641 la profit, #2.916 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 3.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STANJENEL SRL | 14.4M | 16 | Comerț en-gros |
| NEW TUSNAD SRL | 15.3M | 18 | Comerț en-gros |
| ERKOM SRL | 13.2M | 15 | Comerț en-gros |
| DUO COMPACT S.R.L. | 14.2M | 16 | Comerț en-gros |
| EVREN & ENIS PLAST SRL | 14.1M | 16 | Comerț en-gros |
| SILANCE IMPEX SRL | 14M | 16 | Comerț en-gros |
| UMEB ENERGY S.R.L. | 15.3M | 16 | Comerț en-gros |
| COSMI SRL | 15.4M | 16 | Comerț en-gros |
| DINO MATEO DISTRIBUTION SRL | 15.4M | 16 | Comerț en-gros |
| MAXIM TOOLS INTERNATIONAL S.R.L. | 13.8M | 16 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.5%
- CA / angajat
- 913K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 14.3M
- Profit net
- 369K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 14.3M | 369K | 16 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BADOMI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BADOMI SRL(current)
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 369K
- Rank RO
- #19.007
- STANJENEL SRL
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 16
- Profit
- -364K
- Rank RO
- #19.237
- NEW TUSNAD SRL
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 620K
- Rank RO
- #18.256
- ERKOM SRL
- Revenue
- 13.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 442K
- Rank RO
- #20.659
- DUO COMPACT S.R.L.
- Revenue
- 14.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 486K
- Rank RO
- #19.501
- EVREN & ENIS PLAST SRL
- Revenue
- 14.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #19.536
- SILANCE IMPEX SRL
- Revenue
- 14M
- Employees
- 16
- Profit
- 82.5K
- Rank RO
- #19.749
- UMEB ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #18.183
- COSMI SRL
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #18.162
- DINO MATEO DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 16
- Profit
- 706K
- Rank RO
- #18.130
- MAXIM TOOLS INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 13.8M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #19.955
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BADOMI SRL(current) | 14.3M | 16 | 369K | #19.007 |
| STANJENEL SRL | 14.4M | 16 | -364K | #19.237 |
| NEW TUSNAD SRL | 15.3M | 18 | 620K | #18.256 |
| ERKOM SRL | 13.2M | 15 | 442K | #20.659 |
| DUO COMPACT S.R.L. | 14.2M | 16 | 486K | #19.501 |
| EVREN & ENIS PLAST SRL | 14.1M | 16 | 1.4M | #19.536 |
| SILANCE IMPEX SRL | 14M | 16 | 82.5K | #19.749 |
| UMEB ENERGY S.R.L. | 15.3M | 16 | 1.3M | #18.183 |
| COSMI SRL | 15.4M | 16 | 1.6M | #18.162 |
| DINO MATEO DISTRIBUTION SRL | 15.4M | 16 | 706K | #18.130 |
| MAXIM TOOLS INTERNATIONAL S.R.L. | 13.8M | 16 | 1.5M | #19.955 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BADOMI SRL(you) | STANJENEL SRL | NEW TUSNAD SRL | ERKOM SRL | DUO COMPACT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 14.3M | 14.4M | 15.3M | 13.2M | 14.2M |
| Profit | 369K | -364K | 620K | 442K | 486K |
| Margin | 2,5% | -2,5% | 4,1% | 3,3% | 3,4% |
| Employees | 16 | 16 | 18 | 15 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BADOMI SRL”.