BACTERIUM S.R.L.
Revenue
10.1K
2024
Profit
2.1K
2024
Employees
—
2024
Margin
20,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BACTERIUM S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 10.1K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #928 la cifra de afaceri, #711 la profit, #818 la număr angajați din 1.429 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BACTERIUM S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 10.1K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #928 la cifra de afaceri, #711 la profit, #818 la număr angajați din 1.429 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 72) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.2M lei
- Marjă medie
- 6.1%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 3.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 72) — 2024
Industry size
4.6B
RON revenue
Total companies
1.429
Total employees
12.748
Industry growth
—
YoY
Top companies
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU FIZICA SI INGINERIE NUCLEARA " HORIA HULUBEI " - IFIN - HH464M
- ETA2U SRL453M
- PAREXEL INTERNATIONAL ROMANIA S.R.L.272M
- BEESPEED TECHNICAL ENGINEERING CENTER S.R.L.215M
- INSTITUTUL NA�IONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE �N SILVICULTUR� "MARIN DR�CEA"184M
- REGIA AUTONOM� TEHNOLOGII PENTRU ENERGIA NUCLEAR� - RATEN168M
- PRO OPTICA SA129M
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AEROSPATIALA "ELIE CARAFOLI" - I.N.C.A.S. BUCURESTI126M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PONTOS RESEARCH SRL | 10.1K | 1 | Activități profesionale |
| CDCR EXPERT S.R.L. | 10K | 1 | Activități profesionale |
| CODAB SIB S.R.L. | 10K | 1 | Activități profesionale |
| DAPYX SOLUTION S.R.L. | 10K | 1 | Activități profesionale |
| ECOSYSTEM EXPERT SRL | 10K | 1 | Activități profesionale |
| GRG MANAGEMENT S.R.L. | 10K | 1 | Activități profesionale |
| MATEX PROIECT SRL | 10K | 1 | Activități profesionale |
| ECO INVENT STUD SRL | 10K | 1 | Activități profesionale |
| ISTRATE MEDICARDIO S.R.L. | 9.9K | 1 | Activități profesionale |
| CANCER R-HEALTH S.R.L. | 10.3K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 72)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 20.8%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 74%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 10.1K
- Profit net
- 2.1K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 10.1K | 2.1K | — |
Explore
Industry (CAEN 72)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BACTERIUM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BACTERIUM S.R.L.(current)
- Revenue
- 10.1K
- Employees
- 0
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #662.068
- PONTOS RESEARCH SRL
- Revenue
- 10.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.2K
- Rank RO
- #662.016
- CDCR EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 10K
- Employees
- 1
- Profit
- -51.8K
- Rank RO
- #662.340
- CODAB SIB S.R.L.
- Revenue
- 10K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.2K
- Rank RO
- #662.361
- DAPYX SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 10K
- Employees
- 1
- Profit
- 287 lei
- Rank RO
- #662.361
- ECOSYSTEM EXPERT SRL
- Revenue
- 10K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.3K
- Rank RO
- #662.361
- GRG MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 10K
- Employees
- 1
- Profit
- 3K
- Rank RO
- #662.361
- MATEX PROIECT SRL
- Revenue
- 10K
- Employees
- 1
- Profit
- -4K
- Rank RO
- #662.361
- ECO INVENT STUD SRL
- Revenue
- 10K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.6K
- Rank RO
- #662.852
- ISTRATE MEDICARDIO S.R.L.
- Revenue
- 9.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.6K
- Rank RO
- #663.252
- CANCER R-HEALTH S.R.L.
- Revenue
- 10.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.8K
- Rank RO
- #661.325
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BACTERIUM S.R.L.(current) | 10.1K | 0 | 2.1K | #662.068 |
| PONTOS RESEARCH SRL | 10.1K | 1 | 8.2K | #662.016 |
| CDCR EXPERT S.R.L. | 10K | 1 | -51.8K | #662.340 |
| CODAB SIB S.R.L. | 10K | 1 | 5.2K | #662.361 |
| DAPYX SOLUTION S.R.L. | 10K | 1 | 287 lei | #662.361 |
| ECOSYSTEM EXPERT SRL | 10K | 1 | 2.3K | #662.361 |
| GRG MANAGEMENT S.R.L. | 10K | 1 | 3K | #662.361 |
| MATEX PROIECT SRL | 10K | 1 | -4K | #662.361 |
| ECO INVENT STUD SRL | 10K | 1 | -3.6K | #662.852 |
| ISTRATE MEDICARDIO S.R.L. | 9.9K | 1 | 7.6K | #663.252 |
| CANCER R-HEALTH S.R.L. | 10.3K | 1 | 7.8K | #661.325 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BACTERIUM S.R.L.(you) | PONTOS RESEARCH SRL | CDCR EXPERT S.R.L. | CODAB SIB S.R.L. | DAPYX SOLUTION S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 10.1K | 10.1K | 10K | 10K | 10K |
| Profit | 2.1K | 8.2K | -51.8K | 5.2K | 287 lei |
| Margin | 20,8% | 80,8% | -517,5% | 52,2% | 2,9% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BACTERIUM S.R.L.”.