BABOS ZSIM MARK S.R.L.
Revenue
258K
2024
Profit
3.1K
2024
Employees
4
2024
Margin
1,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BABOS ZSIM MARK S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 258K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #21.263 la cifra de afaceri, #25.160 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BABOS ZSIM MARK S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 258K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #21.263 la cifra de afaceri, #25.160 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALCASADA REGHIN S.R.L. | 289K | 4 | Construcții |
| MDN CONS S.R.L. | 291K | 4 | Construcții |
| DIZOCON IMPEX S.R.L. | 291K | 4 | Construcții |
| ENYEDI CONSTRUCT SRL | 291K | 4 | Construcții |
| PDCG TEHNIC SOLUTION SRL | 299K | 4 | Construcții |
| NKS TEAM S.R.L. | 253K | 4 | Construcții |
| MASTERS CONSULT SRL | 252K | 4 | Construcții |
| PROVIMARGA SRL | 288K | 4 | Construcții |
| SAROCO COM CONSTRUCT SRL | 288K | 4 | Construcții |
| SISTEM LOGISTIC CONSTRUCT SRL | 288K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.1%
- CA / angajat
- 72K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 35%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 258K
- Profit net
- 3.1K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 258K | 3.1K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BABOS ZSIM MARK S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BABOS ZSIM MARK S.R.L.(current)
- Revenue
- 258K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.1K
- Rank RO
- #316.017
- ALCASADA REGHIN S.R.L.
- Revenue
- 289K
- Employees
- 4
- Profit
- 36.5K
- Rank RO
- #314.628
- MDN CONS S.R.L.
- Revenue
- 291K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.9K
- Rank RO
- #312.717
- DIZOCON IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 291K
- Employees
- 4
- Profit
- 7K
- Rank RO
- #312.643
- ENYEDI CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 291K
- Employees
- 4
- Profit
- -22.8K
- Rank RO
- #312.453
- PDCG TEHNIC SOLUTION SRL
- Revenue
- 299K
- Employees
- 4
- Profit
- 51.9K
- Rank RO
- #299.391
- NKS TEAM S.R.L.
- Revenue
- 253K
- Employees
- 4
- Profit
- 20.4K
- Rank RO
- #344.881
- MASTERS CONSULT SRL
- Revenue
- 252K
- Employees
- 4
- Profit
- 5.2K
- Rank RO
- #345.667
- PROVIMARGA SRL
- Revenue
- 288K
- Employees
- 4
- Profit
- -73.1K
- Rank RO
- #316.241
- SAROCO COM CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 288K
- Employees
- 4
- Profit
- 28.2K
- Rank RO
- #315.763
- SISTEM LOGISTIC CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 288K
- Employees
- 4
- Profit
- -66.3K
- Rank RO
- #315.658
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BABOS ZSIM MARK S.R.L.(current) | 258K | 4 | 3.1K | #316.017 |
| ALCASADA REGHIN S.R.L. | 289K | 4 | 36.5K | #314.628 |
| MDN CONS S.R.L. | 291K | 4 | 3.9K | #312.717 |
| DIZOCON IMPEX S.R.L. | 291K | 4 | 7K | #312.643 |
| ENYEDI CONSTRUCT SRL | 291K | 4 | -22.8K | #312.453 |
| PDCG TEHNIC SOLUTION SRL | 299K | 4 | 51.9K | #299.391 |
| NKS TEAM S.R.L. | 253K | 4 | 20.4K | #344.881 |
| MASTERS CONSULT SRL | 252K | 4 | 5.2K | #345.667 |
| PROVIMARGA SRL | 288K | 4 | -73.1K | #316.241 |
| SAROCO COM CONSTRUCT SRL | 288K | 4 | 28.2K | #315.763 |
| SISTEM LOGISTIC CONSTRUCT SRL | 288K | 4 | -66.3K | #315.658 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BABOS ZSIM MARK S.R.L.(you) | ALCASADA REGHIN S.R.L. | MDN CONS S.R.L. | DIZOCON IMPEX S.R.L. | ENYEDI CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 258K | 289K | 291K | 291K | 291K |
| Profit | 3.1K | 36.5K | 3.9K | 7K | -22.8K |
| Margin | 1,1% | 12,6% | 1,3% | 2,4% | -7,8% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BABOS ZSIM MARK S.R.L.”.