AZBE VERTIGO PUB SRL
Revenue
946K
2024
Profit
-38.1K
2024
Employees
8
2024
Margin
-4,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AZBE VERTIGO PUB SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 946K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #6.143 la cifra de afaceri, #25.949 la profit, #3.481 la număr angajați din 30.688 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AZBE VERTIGO PUB SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 946K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -4.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #6.143 la cifra de afaceri, #25.949 la profit, #3.481 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este -0.6× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TURISM MONTANA S.R.L. | 972K | 9 | Alimentație și servicii |
| CASTEL A RESTAURANTS S.R.L. | 964K | 8 | Alimentație și servicii |
| BIERHOF BUCOVINA S.R.L. | 962K | 8 | Alimentație și servicii |
| MILCOVSERV SRL | 969K | 8 | Alimentație și servicii |
| MONTANA MANAGEMENT S.R.L. | 972K | 8 | Alimentație și servicii |
| IONESCU-GEMIX SRL | 972K | 8 | Alimentație și servicii |
| BARLINK S.R.L. | 954K | 8 | Alimentație și servicii |
| POPAS MAMA LEANA S.R.L. | 973K | 8 | Alimentație și servicii |
| OBSSESION FOOD TRENDS S.R.L. | 974K | 8 | Alimentație și servicii |
| XIA CAFFE S.R.L. | 951K | 8 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -4.0%
- CA / angajat
- 120K
- Scor risc (0–100)
- 52
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 946K
- Profit net
- -38.1K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 946K | -38.1K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AZBE VERTIGO PUB SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AZBE VERTIGO PUB SRL(current)
- Revenue
- 946K
- Employees
- 8
- Profit
- -38.1K
- Rank RO
- #156.675
- TURISM MONTANA S.R.L.
- Revenue
- 972K
- Employees
- 9
- Profit
- 13.1K
- Rank RO
- #155.786
- CASTEL A RESTAURANTS S.R.L.
- Revenue
- 964K
- Employees
- 8
- Profit
- -77K
- Rank RO
- #156.585
- BIERHOF BUCOVINA S.R.L.
- Revenue
- 962K
- Employees
- 8
- Profit
- 4.7K
- Rank RO
- #156.839
- MILCOVSERV SRL
- Revenue
- 969K
- Employees
- 8
- Profit
- 45.4K
- Rank RO
- #156.128
- MONTANA MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 972K
- Employees
- 8
- Profit
- 36.8K
- Rank RO
- #155.833
- IONESCU-GEMIX SRL
- Revenue
- 972K
- Employees
- 8
- Profit
- 13.2K
- Rank RO
- #155.775
- BARLINK S.R.L.
- Revenue
- 954K
- Employees
- 8
- Profit
- 571K
- Rank RO
- #157.633
- POPAS MAMA LEANA S.R.L.
- Revenue
- 973K
- Employees
- 8
- Profit
- 65.2K
- Rank RO
- #155.714
- OBSSESION FOOD TRENDS S.R.L.
- Revenue
- 974K
- Employees
- 8
- Profit
- -46.4K
- Rank RO
- #155.665
- XIA CAFFE S.R.L.
- Revenue
- 951K
- Employees
- 8
- Profit
- 7.9K
- Rank RO
- #157.961
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AZBE VERTIGO PUB SRL(current) | 946K | 8 | -38.1K | #156.675 |
| TURISM MONTANA S.R.L. | 972K | 9 | 13.1K | #155.786 |
| CASTEL A RESTAURANTS S.R.L. | 964K | 8 | -77K | #156.585 |
| BIERHOF BUCOVINA S.R.L. | 962K | 8 | 4.7K | #156.839 |
| MILCOVSERV SRL | 969K | 8 | 45.4K | #156.128 |
| MONTANA MANAGEMENT S.R.L. | 972K | 8 | 36.8K | #155.833 |
| IONESCU-GEMIX SRL | 972K | 8 | 13.2K | #155.775 |
| BARLINK S.R.L. | 954K | 8 | 571K | #157.633 |
| POPAS MAMA LEANA S.R.L. | 973K | 8 | 65.2K | #155.714 |
| OBSSESION FOOD TRENDS S.R.L. | 974K | 8 | -46.4K | #155.665 |
| XIA CAFFE S.R.L. | 951K | 8 | 7.9K | #157.961 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AZBE VERTIGO PUB SRL(you) | TURISM MONTANA S.R.L. | CASTEL A RESTAURANTS S.R.L. | BIERHOF BUCOVINA S.R.L. | MILCOVSERV SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 946K | 972K | 964K | 962K | 969K |
| Profit | -38.1K | 13.1K | -77K | 4.7K | 45.4K |
| Margin | -4,0% | 1,3% | -8,0% | 0,5% | 4,7% |
| Employees | 8 | 9 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AZBE VERTIGO PUB SRL”.