AZ BUILDER S.R.L.
Revenue
847K
2024
Profit
132K
2024
Employees
10
2024
Margin
15,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AZ BUILDER S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 847K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #12.775 la cifra de afaceri, #11.674 la profit, #3.730 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AZ BUILDER S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 847K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #12.775 la cifra de afaceri, #11.674 la profit, #3.730 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SOFIT S.R.L. | 943K | 10 | Construcții |
| SFERA EUROSTAR S.R.L. | 762K | 10 | Construcții |
| TREI CVS CONSTRUCT S.R.L. | 847K | 10 | Construcții |
| GARDANT SRL | 846K | 10 | Construcții |
| ZIBENA CONSTRUCT S.R.L. | 854K | 10 | Construcții |
| ENTRY-LEVEL SKI INSTRUCTOR S.R.L. | 819K | 9 | Construcții |
| SKYCONSTRUCT S.R.L. | 855K | 10 | Construcții |
| ANTREPRIZA CONSTRUCTII CIVILE S.R.L. | 842K | 10 | Construcții |
| VILTUDALEMAST S.R.L. | 861K | 10 | Construcții |
| SIMETRICS LOG SRL | 837K | 10 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.5%
- CA / angajat
- 84.9K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 847K
- Profit net
- 132K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 847K | 132K | 10 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AZ BUILDER S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AZ BUILDER S.R.L.(current)
- Revenue
- 847K
- Employees
- 10
- Profit
- 132K
- Rank RO
- #169.138
- SOFIT S.R.L.
- Revenue
- 943K
- Employees
- 10
- Profit
- 232K
- Rank RO
- #158.727
- SFERA EUROSTAR S.R.L.
- Revenue
- 762K
- Employees
- 10
- Profit
- 65.8K
- Rank RO
- #180.219
- TREI CVS CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 847K
- Employees
- 10
- Profit
- 5.6K
- Rank RO
- #169.420
- GARDANT SRL
- Revenue
- 846K
- Employees
- 10
- Profit
- 15.6K
- Rank RO
- #169.554
- ZIBENA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 854K
- Employees
- 10
- Profit
- -510K
- Rank RO
- #168.492
- ENTRY-LEVEL SKI INSTRUCTOR S.R.L.
- Revenue
- 819K
- Employees
- 9
- Profit
- 63.2K
- Rank RO
- #172.768
- SKYCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 855K
- Employees
- 10
- Profit
- 67.7K
- Rank RO
- #168.393
- ANTREPRIZA CONSTRUCTII CIVILE S.R.L.
- Revenue
- 842K
- Employees
- 10
- Profit
- -452K
- Rank RO
- #169.989
- VILTUDALEMAST S.R.L.
- Revenue
- 861K
- Employees
- 10
- Profit
- 165K
- Rank RO
- #167.682
- SIMETRICS LOG SRL
- Revenue
- 837K
- Employees
- 10
- Profit
- 69.3K
- Rank RO
- #170.593
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AZ BUILDER S.R.L.(current) | 847K | 10 | 132K | #169.138 |
| SOFIT S.R.L. | 943K | 10 | 232K | #158.727 |
| SFERA EUROSTAR S.R.L. | 762K | 10 | 65.8K | #180.219 |
| TREI CVS CONSTRUCT S.R.L. | 847K | 10 | 5.6K | #169.420 |
| GARDANT SRL | 846K | 10 | 15.6K | #169.554 |
| ZIBENA CONSTRUCT S.R.L. | 854K | 10 | -510K | #168.492 |
| ENTRY-LEVEL SKI INSTRUCTOR S.R.L. | 819K | 9 | 63.2K | #172.768 |
| SKYCONSTRUCT S.R.L. | 855K | 10 | 67.7K | #168.393 |
| ANTREPRIZA CONSTRUCTII CIVILE S.R.L. | 842K | 10 | -452K | #169.989 |
| VILTUDALEMAST S.R.L. | 861K | 10 | 165K | #167.682 |
| SIMETRICS LOG SRL | 837K | 10 | 69.3K | #170.593 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AZ BUILDER S.R.L.(you) | SOFIT S.R.L. | SFERA EUROSTAR S.R.L. | TREI CVS CONSTRUCT S.R.L. | GARDANT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 847K | 943K | 762K | 847K | 846K |
| Profit | 132K | 232K | 65.8K | 5.6K | 15.6K |
| Margin | 15,5% | 24,6% | 8,6% | 0,7% | 1,8% |
| Employees | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AZ BUILDER S.R.L.”.