AYAN AUTOMOTIVE S.R.L.
Revenue
113K
2024
Profit
-8.4K
2024
Employees
1
2024
Margin
-7,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AYAN AUTOMOTIVE S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 113K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #17.930 la cifra de afaceri, #23.219 la profit, #10.029 la număr angajați din 31.269 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AYAN AUTOMOTIVE S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 113K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #17.930 la cifra de afaceri, #23.219 la profit, #10.029 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -2.0× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PRO DIAG TUNE S.R.L. | 114K | 1 | Comerț en-gros |
| AUTOJET SELF SERVICE S.R.L. | 112K | 1 | Comerț en-gros |
| H C C OPERATIV S.R.L. | 111K | 1 | Comerț en-gros |
| MARIUS & BOGDI AUTOSERV S.R.L. | 115K | 1 | Comerț en-gros |
| LAKYLUK SRL | 111K | 1 | Comerț en-gros |
| WUW AUTOTEHNIC EXPERT S.R.L. | 115K | 1 | Comerț en-gros |
| SZLEV CHILD SOLUTION S.R.L. | 116K | 1 | Comerț en-gros |
| REPARATII UTILAJE S.R.L. | 110K | 1 | Comerț en-gros |
| LN RANIA COM S.R.L. | 110K | 1 | Comerț en-gros |
| O ME P S SERV S.R.L. | 110K | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -7.4%
- CA / angajat
- 113K
- Scor risc (0–100)
- 54
- Percentil piață (CA)
- Top 53%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 113K
- Profit net
- -8.4K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 113K | -8.4K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AYAN AUTOMOTIVE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AYAN AUTOMOTIVE S.R.L.(current)
- Revenue
- 113K
- Employees
- 1
- Profit
- -8.4K
- Rank RO
- #473.990
- PRO DIAG TUNE S.R.L.
- Revenue
- 114K
- Employees
- 1
- Profit
- 13.7K
- Rank RO
- #473.232
- AUTOJET SELF SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 112K
- Employees
- 1
- Profit
- 17.2K
- Rank RO
- #475.251
- H C C OPERATIV S.R.L.
- Revenue
- 111K
- Employees
- 1
- Profit
- 66.7K
- Rank RO
- #476.025
- MARIUS & BOGDI AUTOSERV S.R.L.
- Revenue
- 115K
- Employees
- 1
- Profit
- -1.5K
- Rank RO
- #471.724
- LAKYLUK SRL
- Revenue
- 111K
- Employees
- 1
- Profit
- -74.4K
- Rank RO
- #476.247
- WUW AUTOTEHNIC EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 115K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.4K
- Rank RO
- #471.669
- SZLEV CHILD SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 116K
- Employees
- 1
- Profit
- 49.6K
- Rank RO
- #471.011
- REPARATII UTILAJE S.R.L.
- Revenue
- 110K
- Employees
- 1
- Profit
- -7.7K
- Rank RO
- #477.859
- LN RANIA COM S.R.L.
- Revenue
- 110K
- Employees
- 1
- Profit
- -13.7K
- Rank RO
- #477.956
- O ME P S SERV S.R.L.
- Revenue
- 110K
- Employees
- 1
- Profit
- 25.2K
- Rank RO
- #478.118
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AYAN AUTOMOTIVE S.R.L.(current) | 113K | 1 | -8.4K | #473.990 |
| PRO DIAG TUNE S.R.L. | 114K | 1 | 13.7K | #473.232 |
| AUTOJET SELF SERVICE S.R.L. | 112K | 1 | 17.2K | #475.251 |
| H C C OPERATIV S.R.L. | 111K | 1 | 66.7K | #476.025 |
| MARIUS & BOGDI AUTOSERV S.R.L. | 115K | 1 | -1.5K | #471.724 |
| LAKYLUK SRL | 111K | 1 | -74.4K | #476.247 |
| WUW AUTOTEHNIC EXPERT S.R.L. | 115K | 1 | 7.4K | #471.669 |
| SZLEV CHILD SOLUTION S.R.L. | 116K | 1 | 49.6K | #471.011 |
| REPARATII UTILAJE S.R.L. | 110K | 1 | -7.7K | #477.859 |
| LN RANIA COM S.R.L. | 110K | 1 | -13.7K | #477.956 |
| O ME P S SERV S.R.L. | 110K | 1 | 25.2K | #478.118 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AYAN AUTOMOTIVE S.R.L.(you) | PRO DIAG TUNE S.R.L. | AUTOJET SELF SERVICE S.R.L. | H C C OPERATIV S.R.L. | MARIUS & BOGDI AUTOSERV S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 113K | 114K | 112K | 111K | 115K |
| Profit | -8.4K | 13.7K | 17.2K | 66.7K | -1.5K |
| Margin | -7,4% | 12,1% | 15,3% | 60,0% | -1,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AYAN AUTOMOTIVE S.R.L.”.