AXT FOR FOOD S.R.L.
Revenue
3.5K
2024
Profit
1.3K
2024
Employees
0
2024
Margin
8,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AXT FOR FOOD S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 3.5K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #21.048 la cifra de afaceri, #12.795 la profit, #19.032 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AXT FOR FOOD S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 3.5K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #21.048 la cifra de afaceri, #12.795 la profit, #19.032 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALBCO MG S.R.L. | 16.2K | 1 | Alimentație și servicii |
| RUFF AM PIZZERIE S.R.L. | 16.1K | 1 | Alimentație și servicii |
| BURG�RIA CU BUN�T��I S.R.L. | 16.1K | 1 | Alimentație și servicii |
| VUL CONS S.R.L. | 16K | 1 | Alimentație și servicii |
| ALTMA-RAD COMPANY S.R.L. | 18.2K | 1 | Alimentație și servicii |
| BUNASTARE SI MANCARE S.R.L. | 14.8K | 1 | Alimentație și servicii |
| BEEFMANIA S.R.L. | 16.5K | 1 | Alimentație și servicii |
| RYEAL DRY-COM SRL | 16.5K | 1 | Alimentație și servicii |
| AVERD DREAM 2020 S.R.L. | 16.5K | 1 | Alimentație și servicii |
| CAFE-BAR ANGELA GHERLAN S.R.L. | 16.5K | 1 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.1%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 71%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.5K
- Profit net
- 1.3K
- Angajați
- 0
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.5K | 1.3K | 0 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AXT FOR FOOD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AXT FOR FOOD S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.5K
- Employees
- 0
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #642.227
- ALBCO MG S.R.L.
- Revenue
- 16.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 546 lei
- Rank RO
- #643.039
- RUFF AM PIZZERIE S.R.L.
- Revenue
- 16.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -126 lei
- Rank RO
- #643.344
- BURG�RIA CU BUN�T��I S.R.L.
- Revenue
- 16.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #643.394
- VUL CONS S.R.L.
- Revenue
- 16K
- Employees
- 1
- Profit
- -6.6K
- Rank RO
- #643.726
- ALTMA-RAD COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 18.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -33.5K
- Rank RO
- #637.388
- BUNASTARE SI MANCARE S.R.L.
- Revenue
- 14.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -38 lei
- Rank RO
- #647.309
- BEEFMANIA S.R.L.
- Revenue
- 16.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -4.2K
- Rank RO
- #642.227
- RYEAL DRY-COM SRL
- Revenue
- 16.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.8K
- Rank RO
- #642.227
- AVERD DREAM 2020 S.R.L.
- Revenue
- 16.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 0 lei
- Rank RO
- #642.291
- CAFE-BAR ANGELA GHERLAN S.R.L.
- Revenue
- 16.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 492 lei
- Rank RO
- #642.330
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AXT FOR FOOD S.R.L.(current) | 3.5K | 0 | 1.3K | #642.227 |
| ALBCO MG S.R.L. | 16.2K | 1 | 546 lei | #643.039 |
| RUFF AM PIZZERIE S.R.L. | 16.1K | 1 | -126 lei | #643.344 |
| BURG�RIA CU BUN�T��I S.R.L. | 16.1K | 1 | 1.2K | #643.394 |
| VUL CONS S.R.L. | 16K | 1 | -6.6K | #643.726 |
| ALTMA-RAD COMPANY S.R.L. | 18.2K | 1 | -33.5K | #637.388 |
| BUNASTARE SI MANCARE S.R.L. | 14.8K | 1 | -38 lei | #647.309 |
| BEEFMANIA S.R.L. | 16.5K | 1 | -4.2K | #642.227 |
| RYEAL DRY-COM SRL | 16.5K | 1 | 5.8K | #642.227 |
| AVERD DREAM 2020 S.R.L. | 16.5K | 1 | 0 lei | #642.291 |
| CAFE-BAR ANGELA GHERLAN S.R.L. | 16.5K | 1 | 492 lei | #642.330 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AXT FOR FOOD S.R.L.(you) | ALBCO MG S.R.L. | RUFF AM PIZZERIE S.R.L. | BURG�RIA CU BUN�T��I S.R.L. | VUL CONS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.5K | 16.2K | 16.1K | 16.1K | 16K |
| Profit | 1.3K | 546 lei | -126 lei | 1.2K | -6.6K |
| Margin | 8,1% | 3,4% | -0,8% | 7,3% | -41,0% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AXT FOR FOOD S.R.L.”.