AXM PROD 93 SRL
Revenue
33.6M
2024
Profit
4.2M
2024
Employees
96
2024
Margin
12,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AXM PROD 93 SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare substanțe chimice, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 33.6M lei (date 2024). În industria de Fabricare substanțe chimice (România), compania este #66 la cifra de afaceri, #54 la profit, #33 la număr angajați din 1.177 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AXM PROD 93 SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare substanțe chimice, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 33.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare substanțe chimice (România), compania este #66 la cifra de afaceri, #54 la profit, #33 la număr angajați din 1.177 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare substanțe chimice (CAEN 20) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.8M lei
- Marjă medie
- 6.7%
- Angajați medie
- 13
Companie vs medie industrie
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 7.5× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare substanțe chimice (CAEN 20) — 2024
Industry size
15.1B
RON revenue
Total companies
1.177
Total employees
15.045
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| 4 BRANDS SRL | 35.1M | 110 | Fabricare substanțe chimice |
| LABOREX SRL | 34.8M | 61 | Fabricare substanțe chimice |
| DRUCKFARBEN ROMANIA SRL | 46.1M | 76 | Fabricare substanțe chimice |
| KLINTENSIV S.R.L. | 25.5M | 73 | Fabricare substanțe chimice |
| IVATHERM S.A. | 48.9M | 63 | Fabricare substanțe chimice |
| SUN INDUSTRIES SRL | 29.8M | 56 | Fabricare substanțe chimice |
| CAHM EUROPE S.A. | 42.4M | 59 | Fabricare substanțe chimice |
| ROMTEC EUROPA S.R.L. | 29.2M | 50 | Fabricare substanțe chimice |
| METALBAC & FARBE S.R.L. | 29.8M | 46 | Fabricare substanțe chimice |
| HEXOL LUBE SRL | 39.8M | 45 | Fabricare substanțe chimice |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 20)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.3%
- CA / angajat
- 360K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 33.6M
- Profit net
- 4.2M
- Angajați
- 96
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 33.6M | 4.2M | 96 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AXM PROD 93 SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AXM PROD 93 SRL(current)
- Revenue
- 33.6M
- Employees
- 96
- Profit
- 4.2M
- Rank RO
- #8.916
- 4 BRANDS SRL
- Revenue
- 35.1M
- Employees
- 110
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #8.783
- LABOREX SRL
- Revenue
- 34.8M
- Employees
- 61
- Profit
- 4M
- Rank RO
- #8.861
- DRUCKFARBEN ROMANIA SRL
- Revenue
- 46.1M
- Employees
- 76
- Profit
- -265K
- Rank RO
- #6.852
- KLINTENSIV S.R.L.
- Revenue
- 25.5M
- Employees
- 73
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #11.643
- IVATHERM S.A.
- Revenue
- 48.9M
- Employees
- 63
- Profit
- 6.2M
- Rank RO
- #6.489
- SUN INDUSTRIES SRL
- Revenue
- 29.8M
- Employees
- 56
- Profit
- 4.6M
- Rank RO
- #10.176
- CAHM EUROPE S.A.
- Revenue
- 42.4M
- Employees
- 59
- Profit
- 6.2M
- Rank RO
- #7.384
- ROMTEC EUROPA S.R.L.
- Revenue
- 29.2M
- Employees
- 50
- Profit
- 774K
- Rank RO
- #10.358
- METALBAC & FARBE S.R.L.
- Revenue
- 29.8M
- Employees
- 46
- Profit
- 6.9M
- Rank RO
- #10.153
- HEXOL LUBE SRL
- Revenue
- 39.8M
- Employees
- 45
- Profit
- 134K
- Rank RO
- #7.809
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AXM PROD 93 SRL(current) | 33.6M | 96 | 4.2M | #8.916 |
| 4 BRANDS SRL | 35.1M | 110 | 1.6M | #8.783 |
| LABOREX SRL | 34.8M | 61 | 4M | #8.861 |
| DRUCKFARBEN ROMANIA SRL | 46.1M | 76 | -265K | #6.852 |
| KLINTENSIV S.R.L. | 25.5M | 73 | 1.4M | #11.643 |
| IVATHERM S.A. | 48.9M | 63 | 6.2M | #6.489 |
| SUN INDUSTRIES SRL | 29.8M | 56 | 4.6M | #10.176 |
| CAHM EUROPE S.A. | 42.4M | 59 | 6.2M | #7.384 |
| ROMTEC EUROPA S.R.L. | 29.2M | 50 | 774K | #10.358 |
| METALBAC & FARBE S.R.L. | 29.8M | 46 | 6.9M | #10.153 |
| HEXOL LUBE SRL | 39.8M | 45 | 134K | #7.809 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AXM PROD 93 SRL(you) | 4 BRANDS SRL | LABOREX SRL | DRUCKFARBEN ROMANIA SRL | KLINTENSIV S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 33.6M | 35.1M | 34.8M | 46.1M | 25.5M |
| Profit | 4.2M | 1.6M | 4M | -265K | 1.4M |
| Margin | 12,3% | 4,5% | 11,4% | -0,6% | 5,4% |
| Employees | 96 | 110 | 61 | 76 | 73 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AXM PROD 93 SRL”.