Revenue

7.8M

2024

Profit

2.6M

2024

Employees

19

2024

Margin

30,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

AXIVEN PEST CONTROL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 7.8M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #135 la cifra de afaceri, #48 la profit, #313 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
AXIVEN PEST CONTROL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 7.8M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.7%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #135 la cifra de afaceri, #48 la profit, #313 la număr angajați din 9.011 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#135 din 9.011 companii

Top 1.5%

Vezi clasamentul

După profit

#48 din 9.011 companii

Top 0.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#313 din 9.011 companii

Top 3.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
777K lei
Marjă medie
14.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri7.8M lei vs medie industrie 777K lei

Compania este 10.1× față de media industriei

Marjă profit30.7% vs medie industrie 14.2%

Compania este 2.2× față de media industriei

Angajați19 vs medie industrie 5

Compania este 4.0× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 81) — 2024

Industry size

7B

RON revenue

Total companies

9.011

Total employees

42.829

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
BOCONPAD S.R.L.8.6M17Activități profesionale
PERGOLA GRADINI DECORATIVE SRL8.9M21Activități profesionale
TOTAL GREEN SERV SRL11.8M19Activități profesionale
GDA FACILITY SERVICES SRL10.4M21Activități profesionale
MAGNUM DYNAMIC GRUP SRL7.1M20Activități profesionale
AGRO SUD DESIGN SRL7.6M14Activități profesionale
HELP MULTISERVICES SRL8.5M14Activități profesionale
INTERIOR CLEANING SERVICES SRL9.9M16Activități profesionale
META CONSTRUCT KAMIRO S.R.L.7.3M16Activități profesionale
GRUP ART CIP SERV S.R.L.9.5M25Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
30.7%
CA / angajat
452K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 3%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    7.8M
    Profit net
    2.6M
    Angajați
    19

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la AXIVEN PEST CONTROL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricAXIVEN PEST CONTROL SRL(you)BOCONPAD S.R.L.PERGOLA GRADINI DECORATIVE SRLTOTAL GREEN SERV SRLGDA FACILITY SERVICES SRL
Revenue
7.8M
8.6M
8.9M
11.8M
10.4M
Profit
2.6M
8.1K
1.6M
3M
1.9M
Margin
30,7%
0,1%
17,8%
25,5%
18,5%
Employees
19
17
21
19
21
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “AXIVEN PEST CONTROL SRL”.