AXAMED SRL
Revenue
113K
2024
Profit
38.7K
2024
Employees
—
2024
Margin
34,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AXAMED SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 113K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #38.082 la cifra de afaceri, #23.282 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 34.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AXAMED SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 113K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 34.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #38.082 la cifra de afaceri, #23.282 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 8.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GIAZOL S.R.L. | 113K | 1 | Comerț en-gros |
| REMAT SOME� S.R.L. | 113K | 1 | Comerț en-gros |
| ALCIP S.R.L. | 112K | 1 | Comerț en-gros |
| ATC INVEST S.R.L. | 114K | 1 | Comerț en-gros |
| DKW TERASAMENTE S.R.L. | 112K | 1 | Comerț en-gros |
| SOFMIR SRL | 112K | 1 | Comerț en-gros |
| SOLUTERM S.R.L. | 112K | 1 | Comerț en-gros |
| ASGA MED S.R.L. | 114K | 1 | Comerț en-gros |
| TESY BYM COMERT S.R.L. | 112K | 1 | Comerț en-gros |
| CCIC BUSINESS CONSULTING S.R.L. | 115K | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 34.2%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 53%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 113K
- Profit net
- 38.7K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 113K | 38.7K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AXAMED SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AXAMED SRL(current)
- Revenue
- 113K
- Employees
- 0
- Profit
- 38.7K
- Rank RO
- #473.848
- GIAZOL S.R.L.
- Revenue
- 113K
- Employees
- 1
- Profit
- 60.6K
- Rank RO
- #474.063
- REMAT SOME� S.R.L.
- Revenue
- 113K
- Employees
- 1
- Profit
- -980 lei
- Rank RO
- #473.463
- ALCIP S.R.L.
- Revenue
- 112K
- Employees
- 1
- Profit
- 413 lei
- Rank RO
- #474.638
- ATC INVEST S.R.L.
- Revenue
- 114K
- Employees
- 1
- Profit
- 22.8K
- Rank RO
- #473.001
- DKW TERASAMENTE S.R.L.
- Revenue
- 112K
- Employees
- 1
- Profit
- -387K
- Rank RO
- #474.698
- SOFMIR SRL
- Revenue
- 112K
- Employees
- 1
- Profit
- 18.5K
- Rank RO
- #474.743
- SOLUTERM S.R.L.
- Revenue
- 112K
- Employees
- 1
- Profit
- -16K
- Rank RO
- #474.864
- ASGA MED S.R.L.
- Revenue
- 114K
- Employees
- 1
- Profit
- 72K
- Rank RO
- #472.750
- TESY BYM COMERT S.R.L.
- Revenue
- 112K
- Employees
- 1
- Profit
- -15.8K
- Rank RO
- #475.459
- CCIC BUSINESS CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 115K
- Employees
- 1
- Profit
- 46.9K
- Rank RO
- #472.140
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AXAMED SRL(current) | 113K | 0 | 38.7K | #473.848 |
| GIAZOL S.R.L. | 113K | 1 | 60.6K | #474.063 |
| REMAT SOME� S.R.L. | 113K | 1 | -980 lei | #473.463 |
| ALCIP S.R.L. | 112K | 1 | 413 lei | #474.638 |
| ATC INVEST S.R.L. | 114K | 1 | 22.8K | #473.001 |
| DKW TERASAMENTE S.R.L. | 112K | 1 | -387K | #474.698 |
| SOFMIR SRL | 112K | 1 | 18.5K | #474.743 |
| SOLUTERM S.R.L. | 112K | 1 | -16K | #474.864 |
| ASGA MED S.R.L. | 114K | 1 | 72K | #472.750 |
| TESY BYM COMERT S.R.L. | 112K | 1 | -15.8K | #475.459 |
| CCIC BUSINESS CONSULTING S.R.L. | 115K | 1 | 46.9K | #472.140 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AXAMED SRL(you) | GIAZOL S.R.L. | REMAT SOME� S.R.L. | ALCIP S.R.L. | ATC INVEST S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 113K | 113K | 113K | 112K | 114K |
| Profit | 38.7K | 60.6K | -980 lei | 413 lei | 22.8K |
| Margin | 34,2% | 53,7% | -0,9% | 0,4% | 20,0% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AXAMED SRL”.