Revenue

275K

2024

Profit

53.6K

2024

Employees

4

2024

Margin

19,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

AVRAM CONSTRUCT CONFORT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 275K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #21.813 la cifra de afaceri, #16.382 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
AVRAM CONSTRUCT CONFORT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 275K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.5%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #21.813 la cifra de afaceri, #16.382 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#21.813 din 56.726 companii

Top 38.5%

Vezi clasamentul

După profit

#16.382 din 56.726 companii

Top 28.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.938 din 56.726 companii

Top 15.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri275K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit19.5% vs medie industrie 9.8%

Compania este 2.0× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 4

Compania este 1.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MARIVIL MAIER S.R.L.274K4Construcții
JARTEX TOTAL SRL272K4Construcții
DUMIPOP STR�MBA SRL269K4Construcții
MARIO-TONY SRL282K4Construcții
ALEX & IOANA CONSTRUCT S.R.L.290K4Construcții
DINAMIC MELIRAZV S.R.L.293K4Construcții
DOMY DECOR CLASIC S.R.L.257K4Construcții
VALDELU CONSTRUCT S.R.L.298K4Construcții
INEUL RODNA CONSTRUCT S.R.L.299K4Construcții
SCURTU BUILDING S.R.L.-D.253K4Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
19.5%
CA / angajat
68.8K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 36%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    275K
    Profit net
    53.6K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la AVRAM CONSTRUCT CONFORT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricAVRAM CONSTRUCT CONFORT S.R.L.(you)MARIVIL MAIER S.R.L.JARTEX TOTAL SRLDUMIPOP STR�MBA SRLMARIO-TONY SRL
Revenue
275K
274K
272K
269K
282K
Profit
53.6K
18.1K
3.6K
5.8K
3.3K
Margin
19,5%
6,6%
1,3%
2,1%
1,2%
Employees
4
4
4
4
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “AVRAM CONSTRUCT CONFORT S.R.L.”.