AVOCA AGRAR SRL
Revenue
24.4K
2024
Profit
13.7K
2024
Employees
—
2024
Margin
56,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AVOCA AGRAR SRL este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BRAILA, având o cifră de afaceri de 24.4K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #15.331 la cifra de afaceri, #8.691 la profit, #13.777 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 56.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AVOCA AGRAR SRL este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BRAILA, având o cifră de afaceri de 24.4K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 56.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #15.331 la cifra de afaceri, #8.691 la profit, #13.777 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 18.4× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CONICNOIX SRL | 24.9K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CAMPINGUL FLORILOR S.R.L. | 23.9K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIZOTA PROD S.R.L. | 22.7K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CRAMARSERV AGRI S.R.L. | 27.8K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DECOR LUX S.R.L. | 24.4K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PLENTY MICROPLANTE S.R.L. | 24.4K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MOCANU LOTSEM SRL | 24.4K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| NALTU AGRO SRL | 24.4K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MIRPAN IMPEX S.R.L. | 24.3K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ONESEED CANIVU S.R.L. | 24.4K | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRAILA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 56.1%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 69%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 24.4K
- Profit net
- 13.7K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 24.4K | 13.7K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AVOCA AGRAR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AVOCA AGRAR SRL(current)
- Revenue
- 24.4K
- Employees
- 0
- Profit
- 13.7K
- Rank RO
- #621.144
- CONICNOIX SRL
- Revenue
- 24.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 14K
- Rank RO
- #619.914
- CAMPINGUL FLORILOR S.R.L.
- Revenue
- 23.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.8K
- Rank RO
- #622.505
- AGRIZOTA PROD S.R.L.
- Revenue
- 22.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 17.4K
- Rank RO
- #625.421
- CRAMARSERV AGRI S.R.L.
- Revenue
- 27.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -5K
- Rank RO
- #612.903
- DECOR LUX S.R.L.
- Revenue
- 24.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.9K
- Rank RO
- #621.101
- PLENTY MICROPLANTE S.R.L.
- Revenue
- 24.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -15.2K
- Rank RO
- #621.074
- MOCANU LOTSEM SRL
- Revenue
- 24.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 15.5K
- Rank RO
- #621.225
- NALTU AGRO SRL
- Revenue
- 24.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -67.6K
- Rank RO
- #621.230
- MIRPAN IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 24.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -38.6K
- Rank RO
- #621.257
- ONESEED CANIVU S.R.L.
- Revenue
- 24.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -41.1K
- Rank RO
- #621.000
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AVOCA AGRAR SRL(current) | 24.4K | 0 | 13.7K | #621.144 |
| CONICNOIX SRL | 24.9K | 1 | 14K | #619.914 |
| CAMPINGUL FLORILOR S.R.L. | 23.9K | 1 | 14.8K | #622.505 |
| AGRIZOTA PROD S.R.L. | 22.7K | 1 | 17.4K | #625.421 |
| CRAMARSERV AGRI S.R.L. | 27.8K | 1 | -5K | #612.903 |
| DECOR LUX S.R.L. | 24.4K | 1 | 8.9K | #621.101 |
| PLENTY MICROPLANTE S.R.L. | 24.4K | 1 | -15.2K | #621.074 |
| MOCANU LOTSEM SRL | 24.4K | 1 | 15.5K | #621.225 |
| NALTU AGRO SRL | 24.4K | 1 | -67.6K | #621.230 |
| MIRPAN IMPEX S.R.L. | 24.3K | 1 | -38.6K | #621.257 |
| ONESEED CANIVU S.R.L. | 24.4K | 1 | -41.1K | #621.000 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AVOCA AGRAR SRL(you) | CONICNOIX SRL | CAMPINGUL FLORILOR S.R.L. | AGRIZOTA PROD S.R.L. | CRAMARSERV AGRI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 24.4K | 24.9K | 23.9K | 22.7K | 27.8K |
| Profit | 13.7K | 14K | 14.8K | 17.4K | -5K |
| Margin | 56,1% | 56,3% | 61,9% | 76,9% | -17,9% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AVOCA AGRAR SRL”.