AVERA ENGINEERING S.R.L.
Revenue
1.8M
2024
Profit
67.8K
2024
Employees
1
2024
Margin
3,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AVERA ENGINEERING S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.220 la cifra de afaceri, #10.250 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AVERA ENGINEERING S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.220 la cifra de afaceri, #10.250 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DYNAVIB ENGINEERING SRL | 1.8M | 1 | Activități profesionale |
| BAM CONSULTING EUROMANAGER S.R.L. | 1.9M | 1 | Activități profesionale |
| NOICONSTRUIM.RO SRL | 1.7M | 1 | Activități profesionale |
| WASTE.CH4 S.R.L. | 1.9M | 1 | Activități profesionale |
| AEO ENGINEERING S.R.L. | 1.6M | 1 | Activități profesionale |
| AUDA CONSULT S.R.L. | 2M | 1 | Activități profesionale |
| RADU LUCA VISION SRL | 2.1M | 1 | Activități profesionale |
| MOVAND CONCEPT S.R.L. | 1.8M | 1 | Activități profesionale |
| RUBRICK ARCHITECTURE S.R.L. | 1.8M | 1 | Activități profesionale |
| STUDIO ANTONIU SRL | 2.1M | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.8%
- CA / angajat
- 1.8M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 67.8K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 67.8K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AVERA ENGINEERING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AVERA ENGINEERING S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 67.8K
- Rank RO
- #103.076
- DYNAVIB ENGINEERING SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #102.514
- BAM CONSULTING EUROMANAGER S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #99.239
- NOICONSTRUIM.RO SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 465K
- Rank RO
- #107.186
- WASTE.CH4 S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- -1.6M
- Rank RO
- #97.395
- AEO ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 301K
- Rank RO
- #111.174
- AUDA CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #94.888
- RADU LUCA VISION SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 672K
- Rank RO
- #93.619
- MOVAND CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 945K
- Rank RO
- #103.027
- RUBRICK ARCHITECTURE S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 208K
- Rank RO
- #103.177
- STUDIO ANTONIU SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 478K
- Rank RO
- #92.682
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AVERA ENGINEERING S.R.L.(current) | 1.8M | 1 | 67.8K | #103.076 |
| DYNAVIB ENGINEERING SRL | 1.8M | 1 | 1M | #102.514 |
| BAM CONSULTING EUROMANAGER S.R.L. | 1.9M | 1 | 1.3M | #99.239 |
| NOICONSTRUIM.RO SRL | 1.7M | 1 | 465K | #107.186 |
| WASTE.CH4 S.R.L. | 1.9M | 1 | -1.6M | #97.395 |
| AEO ENGINEERING S.R.L. | 1.6M | 1 | 301K | #111.174 |
| AUDA CONSULT S.R.L. | 2M | 1 | 1.8M | #94.888 |
| RADU LUCA VISION SRL | 2.1M | 1 | 672K | #93.619 |
| MOVAND CONCEPT S.R.L. | 1.8M | 1 | 945K | #103.027 |
| RUBRICK ARCHITECTURE S.R.L. | 1.8M | 1 | 208K | #103.177 |
| STUDIO ANTONIU SRL | 2.1M | 1 | 478K | #92.682 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AVERA ENGINEERING S.R.L.(you) | DYNAVIB ENGINEERING SRL | BAM CONSULTING EUROMANAGER S.R.L. | NOICONSTRUIM.RO SRL | WASTE.CH4 S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.8M | 1.9M | 1.7M | 1.9M |
| Profit | 67.8K | 1M | 1.3M | 465K | -1.6M |
| Margin | 3,8% | 55,2% | 67,5% | 27,3% | -84,4% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AVERA ENGINEERING S.R.L.”.