AVEMAR SHIPYARD SRL
Revenue
52.2K
2024
Profit
-151K
2024
Employees
1
2024
Margin
-288,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AVEMAR SHIPYARD SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 52.2K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #6.209 la cifra de afaceri, #8.465 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AVEMAR SHIPYARD SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 52.2K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -288.1%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #6.209 la cifra de afaceri, #8.465 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -50.0× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| METAL - GAZ STEEL CONSTRUCT S.R.L. | 51K | 1 | Fabricare |
| STEEL PIPE WELD S.R.L. | 57K | 1 | Fabricare |
| MICROSTEEL SRL | 52.4K | 1 | Fabricare |
| CUIE LARIDAR S.R.L. | 52.3K | 1 | Fabricare |
| CNC SYDNEY METAL S.R.L. | 52.3K | 1 | Fabricare |
| MEDING MECANIC S.R.L. | 52.5K | 1 | Fabricare |
| CENTRU DE STRUNGARIE NEDNIS SRL | 52.6K | 1 | Fabricare |
| BLIND RIVET S.R.L. | 52.1K | 1 | Fabricare |
| LUMANOX INDUSTRY S.R.L. | 52.6K | 1 | Fabricare |
| Firma (CUI 50376568) | 52.1K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GIURGIU
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -288.1%
- CA / angajat
- 52.4K
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 63%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 52.2K
- Profit net
- -151K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 52.2K | -151K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AVEMAR SHIPYARD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AVEMAR SHIPYARD SRL(current)
- Revenue
- 52.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -151K
- Rank RO
- #563.495
- METAL - GAZ STEEL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 51K
- Employees
- 1
- Profit
- -51.5K
- Rank RO
- #565.812
- STEEL PIPE WELD S.R.L.
- Revenue
- 57K
- Employees
- 1
- Profit
- -46.8K
- Rank RO
- #555.525
- MICROSTEEL SRL
- Revenue
- 52.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.9K
- Rank RO
- #563.460
- CUIE LARIDAR S.R.L.
- Revenue
- 52.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.3K
- Rank RO
- #563.607
- CNC SYDNEY METAL S.R.L.
- Revenue
- 52.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 9.1K
- Rank RO
- #563.620
- MEDING MECANIC S.R.L.
- Revenue
- 52.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 6.2K
- Rank RO
- #563.228
- CENTRU DE STRUNGARIE NEDNIS SRL
- Revenue
- 52.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -7.1K
- Rank RO
- #563.098
- BLIND RIVET S.R.L.
- Revenue
- 52.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 9.9K
- Rank RO
- #563.966
- LUMANOX INDUSTRY S.R.L.
- Revenue
- 52.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 31.9K
- Rank RO
- #562.997
- Firma (CUI 50376568)
- Revenue
- 52.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 13.8K
- Rank RO
- #563.981
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AVEMAR SHIPYARD SRL(current) | 52.2K | 1 | -151K | #563.495 |
| METAL - GAZ STEEL CONSTRUCT S.R.L. | 51K | 1 | -51.5K | #565.812 |
| STEEL PIPE WELD S.R.L. | 57K | 1 | -46.8K | #555.525 |
| MICROSTEEL SRL | 52.4K | 1 | 2.9K | #563.460 |
| CUIE LARIDAR S.R.L. | 52.3K | 1 | 7.3K | #563.607 |
| CNC SYDNEY METAL S.R.L. | 52.3K | 1 | 9.1K | #563.620 |
| MEDING MECANIC S.R.L. | 52.5K | 1 | 6.2K | #563.228 |
| CENTRU DE STRUNGARIE NEDNIS SRL | 52.6K | 1 | -7.1K | #563.098 |
| BLIND RIVET S.R.L. | 52.1K | 1 | 9.9K | #563.966 |
| LUMANOX INDUSTRY S.R.L. | 52.6K | 1 | 31.9K | #562.997 |
| Firma (CUI 50376568) | 52.1K | 1 | 13.8K | #563.981 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AVEMAR SHIPYARD SRL(you) | METAL - GAZ STEEL CONSTRUCT S.R.L. | STEEL PIPE WELD S.R.L. | MICROSTEEL SRL | CUIE LARIDAR S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 52.2K | 51K | 57K | 52.4K | 52.3K |
| Profit | -151K | -51.5K | -46.8K | 2.9K | 7.3K |
| Margin | -288,1% | -100,9% | -82,2% | 5,6% | 14,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AVEMAR SHIPYARD SRL”.