AVANTI CONSTRUCT SRL
Revenue
4.5M
2024
Profit
357K
2024
Employees
10
2024
Margin
7,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AVANTI CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 4.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.754 la cifra de afaceri, #6.577 la profit, #3.730 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AVANTI CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 4.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #3.754 la cifra de afaceri, #6.577 la profit, #3.730 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| 3S ANTEPRIZA SERVICES & MAINTENANCE SRL | 5.1M | 10 | Construcții |
| COLBAX S.R.L. | 4.5M | 10 | Construcții |
| HARMONIA SRL | 4.5M | 10 | Construcții |
| MUNTEANU MARIETA CONSTRUCT SRL | 5.4M | 10 | Construcții |
| VOINEA CONSTRUCT SRL | 4.4M | 10 | Construcții |
| VIILE DOMNE�TI S.R.L. | 4.7M | 10 | Construcții |
| EURO CASE VILE SRL | 4.3M | 10 | Construcții |
| SPECIAL DEL CONSTRUCT S.R.L. | 4.8M | 10 | Construcții |
| TRIONET S.R.L. | 4.3M | 10 | Construcții |
| KASS DESIGN CONSTRUCT SRL | 4.3M | 10 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.9%
- CA / angajat
- 453K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.5M
- Profit net
- 357K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.5M | 357K | 10 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AVANTI CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AVANTI CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 357K
- Rank RO
- #49.915
- 3S ANTEPRIZA SERVICES & MAINTENANCE SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 279K
- Rank RO
- #45.068
- COLBAX S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 758K
- Rank RO
- #49.856
- HARMONIA SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #50.622
- MUNTEANU MARIETA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #43.353
- VOINEA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 941K
- Rank RO
- #51.416
- VIILE DOMNE�TI S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #48.404
- EURO CASE VILE SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 10
- Profit
- -859K
- Rank RO
- #51.963
- SPECIAL DEL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 10
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #47.933
- TRIONET S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #52.034
- KASS DESIGN CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 642K
- Rank RO
- #52.088
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AVANTI CONSTRUCT SRL(current) | 4.5M | 10 | 357K | #49.915 |
| 3S ANTEPRIZA SERVICES & MAINTENANCE SRL | 5.1M | 10 | 279K | #45.068 |
| COLBAX S.R.L. | 4.5M | 10 | 758K | #49.856 |
| HARMONIA SRL | 4.5M | 10 | 103K | #50.622 |
| MUNTEANU MARIETA CONSTRUCT SRL | 5.4M | 10 | 1.3M | #43.353 |
| VOINEA CONSTRUCT SRL | 4.4M | 10 | 941K | #51.416 |
| VIILE DOMNE�TI S.R.L. | 4.7M | 10 | 1.4M | #48.404 |
| EURO CASE VILE SRL | 4.3M | 10 | -859K | #51.963 |
| SPECIAL DEL CONSTRUCT S.R.L. | 4.8M | 10 | 139K | #47.933 |
| TRIONET S.R.L. | 4.3M | 10 | 1.4M | #52.034 |
| KASS DESIGN CONSTRUCT SRL | 4.3M | 10 | 642K | #52.088 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AVANTI CONSTRUCT SRL(you) | 3S ANTEPRIZA SERVICES & MAINTENANCE SRL | COLBAX S.R.L. | HARMONIA SRL | MUNTEANU MARIETA CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.5M | 5.1M | 4.5M | 4.5M | 5.4M |
| Profit | 357K | 279K | 758K | 103K | 1.3M |
| Margin | 7,9% | 5,4% | 16,7% | 2,3% | 23,9% |
| Employees | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AVANTI CONSTRUCT SRL”.