A&V MEAT DIVERS SRL
Revenue
8.3M
2024
Profit
392K
2024
Employees
6
2024
Margin
4,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
A&V MEAT DIVERS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 8.3M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #3.120 la cifra de afaceri, #4.964 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- A&V MEAT DIVERS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 8.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #3.120 la cifra de afaceri, #4.964 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.8× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COCO TOYS SRL | 8.5M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| SARAMED SRL | 8.8M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| BML & CA FAMILY BUSINESS S.R.L. | 7.3M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| SMC ORGANIC FARM S.R.L. | 8.3M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| BRALI COM SRL | 8.4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| MACAVEIDEAK SRL | 8.3M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| SORICARN S.R.L. | 8.4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| FLASH GRUP SRL | 8.4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| UNIVERSUL JURIDIC MAGAZIN SRL | 8.3M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| PHANIA FARM S.R.L. | 8.5M | 6 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.7%
- CA / angajat
- 1.4M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.3M
- Profit net
- 392K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.3M | 392K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la A&V MEAT DIVERS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- A&V MEAT DIVERS SRL(current)
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 392K
- Rank RO
- #30.191
- COCO TOYS SRL
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 555K
- Rank RO
- #29.854
- SARAMED SRL
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 466K
- Rank RO
- #28.774
- BML & CA FAMILY BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 380K
- Rank RO
- #33.756
- SMC ORGANIC FARM S.R.L.
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #30.258
- BRALI COM SRL
- Revenue
- 8.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 435K
- Rank RO
- #30.078
- MACAVEIDEAK SRL
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 375K
- Rank RO
- #30.334
- SORICARN S.R.L.
- Revenue
- 8.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #30.054
- FLASH GRUP SRL
- Revenue
- 8.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 962K
- Rank RO
- #29.983
- UNIVERSUL JURIDIC MAGAZIN SRL
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 369K
- Rank RO
- #30.420
- PHANIA FARM S.R.L.
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 763K
- Rank RO
- #29.809
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| A&V MEAT DIVERS SRL(current) | 8.3M | 6 | 392K | #30.191 |
| COCO TOYS SRL | 8.5M | 6 | 555K | #29.854 |
| SARAMED SRL | 8.8M | 6 | 466K | #28.774 |
| BML & CA FAMILY BUSINESS S.R.L. | 7.3M | 6 | 380K | #33.756 |
| SMC ORGANIC FARM S.R.L. | 8.3M | 6 | 151K | #30.258 |
| BRALI COM SRL | 8.4M | 6 | 435K | #30.078 |
| MACAVEIDEAK SRL | 8.3M | 6 | 375K | #30.334 |
| SORICARN S.R.L. | 8.4M | 6 | 1.2M | #30.054 |
| FLASH GRUP SRL | 8.4M | 6 | 962K | #29.983 |
| UNIVERSUL JURIDIC MAGAZIN SRL | 8.3M | 6 | 369K | #30.420 |
| PHANIA FARM S.R.L. | 8.5M | 6 | 763K | #29.809 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | A&V MEAT DIVERS SRL(you) | COCO TOYS SRL | SARAMED SRL | BML & CA FAMILY BUSINESS S.R.L. | SMC ORGANIC FARM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.3M | 8.5M | 8.8M | 7.3M | 8.3M |
| Profit | 392K | 555K | 466K | 380K | 151K |
| Margin | 4,7% | 6,6% | 5,3% | 5,2% | 1,8% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “A&V MEAT DIVERS SRL”.