AUTOROM SRL
Revenue
18.2M
2024
Profit
1M
2024
Employees
37
2024
Margin
4,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AUTOROM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 18.2M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #470 la cifra de afaceri, #596 la profit, #271 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AUTOROM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 18.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #470 la cifra de afaceri, #596 la profit, #271 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 5.6× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 12.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AUTO SIMA BEYER IMPORT EXPORT SRL | 19.9M | 42 | Comerț en-gros |
| RESTACO MB S.R.L. | 20M | 39 | Comerț en-gros |
| DAGECO INVEST SRL | 20.5M | 34 | Comerț en-gros |
| SORGETI SRL | 20.3M | 41 | Comerț en-gros |
| DV CITY AUTOMOBILE SRL | 18.7M | 36 | Comerț en-gros |
| NAZARETH IMPEX PRODCOM S.R.L. | 20.8M | 32 | Comerț en-gros |
| MONDO CARS 4YOU S.R.L. | 24.2M | 37 | Comerț en-gros |
| MEVAS AUTO CENTER SRL | 21M | 32 | Comerț en-gros |
| ADM INSTAL SERVICE SRL | 21.6M | 33 | Comerț en-gros |
| ANVELO CENTER SRL | 24.6M | 37 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.9%
- CA / angajat
- 558K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 18.2M
- Profit net
- 1M
- Angajați
- 37
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 18.2M | 1M | 37 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AUTOROM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AUTOROM SRL(current)
- Revenue
- 18.2M
- Employees
- 37
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #14.024
- AUTO SIMA BEYER IMPORT EXPORT SRL
- Revenue
- 19.9M
- Employees
- 42
- Profit
- 168K
- Rank RO
- #14.482
- RESTACO MB S.R.L.
- Revenue
- 20M
- Employees
- 39
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #14.408
- DAGECO INVEST SRL
- Revenue
- 20.5M
- Employees
- 34
- Profit
- -3.8M
- Rank RO
- #14.139
- SORGETI SRL
- Revenue
- 20.3M
- Employees
- 41
- Profit
- -185K
- Rank RO
- #14.232
- DV CITY AUTOMOBILE SRL
- Revenue
- 18.7M
- Employees
- 36
- Profit
- 4.8M
- Rank RO
- #15.339
- NAZARETH IMPEX PRODCOM S.R.L.
- Revenue
- 20.8M
- Employees
- 32
- Profit
- 904K
- Rank RO
- #13.939
- MONDO CARS 4YOU S.R.L.
- Revenue
- 24.2M
- Employees
- 37
- Profit
- 274K
- Rank RO
- #12.162
- MEVAS AUTO CENTER SRL
- Revenue
- 21M
- Employees
- 32
- Profit
- 4.4M
- Rank RO
- #13.849
- ADM INSTAL SERVICE SRL
- Revenue
- 21.6M
- Employees
- 33
- Profit
- 4.5M
- Rank RO
- #13.470
- ANVELO CENTER SRL
- Revenue
- 24.6M
- Employees
- 37
- Profit
- -241K
- Rank RO
- #11.999
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AUTOROM SRL(current) | 18.2M | 37 | 1M | #14.024 |
| AUTO SIMA BEYER IMPORT EXPORT SRL | 19.9M | 42 | 168K | #14.482 |
| RESTACO MB S.R.L. | 20M | 39 | 1.4M | #14.408 |
| DAGECO INVEST SRL | 20.5M | 34 | -3.8M | #14.139 |
| SORGETI SRL | 20.3M | 41 | -185K | #14.232 |
| DV CITY AUTOMOBILE SRL | 18.7M | 36 | 4.8M | #15.339 |
| NAZARETH IMPEX PRODCOM S.R.L. | 20.8M | 32 | 904K | #13.939 |
| MONDO CARS 4YOU S.R.L. | 24.2M | 37 | 274K | #12.162 |
| MEVAS AUTO CENTER SRL | 21M | 32 | 4.4M | #13.849 |
| ADM INSTAL SERVICE SRL | 21.6M | 33 | 4.5M | #13.470 |
| ANVELO CENTER SRL | 24.6M | 37 | -241K | #11.999 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AUTOROM SRL(you) | AUTO SIMA BEYER IMPORT EXPORT SRL | RESTACO MB S.R.L. | DAGECO INVEST SRL | SORGETI SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 18.2M | 19.9M | 20M | 20.5M | 20.3M |
| Profit | 1M | 168K | 1.4M | -3.8M | -185K |
| Margin | 4,9% | 0,8% | 7,0% | -18,8% | -0,9% |
| Employees | 37 | 42 | 39 | 34 | 41 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AUTOROM SRL”.