AUTOGLASS S.R.L.
Revenue
309K
2024
Profit
-713 lei
2024
Employees
3
2024
Margin
-0,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AUTOGLASS S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 309K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #11.245 la cifra de afaceri, #20.204 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AUTOGLASS S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 309K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -0.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #11.245 la cifra de afaceri, #20.204 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -0.1× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| KUBAJI PARTS S.R.L. | 290K | 3 | Comerț en-gros |
| PAULDAYA SRL | 289K | 3 | Comerț en-gros |
| L.G.P. ZENTRUM SRL | 333K | 3 | Comerț en-gros |
| MIST LIDER AUTO S.R.L. | 354K | 3 | Comerț en-gros |
| AUTOCOMPLEX SHOP SRL | 270K | 3 | Comerț en-gros |
| CHARMING LUSH S.R.L. | 310K | 3 | Comerț en-gros |
| ROCAS COMPANY IMPORT EXPORT S.R.L. | 307K | 3 | Comerț en-gros |
| CSOZO DIAGNOSTIC S.R.L. | 311K | 3 | Comerț en-gros |
| AUTO ALEX&CRIS SRL | 311K | 3 | Comerț en-gros |
| SAVOCAR QUICK SERVICE S.R.L. | 307K | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -0.2%
- CA / angajat
- 103K
- Scor risc (0–100)
- 50
- Percentil piață (CA)
- Top 32%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 309K
- Profit net
- -713 lei
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 309K | -713 lei | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AUTOGLASS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AUTOGLASS S.R.L.(current)
- Revenue
- 309K
- Employees
- 3
- Profit
- -713 lei
- Rank RO
- #292.485
- KUBAJI PARTS S.R.L.
- Revenue
- 290K
- Employees
- 3
- Profit
- 56.4K
- Rank RO
- #314.348
- PAULDAYA SRL
- Revenue
- 289K
- Employees
- 3
- Profit
- 60.5K
- Rank RO
- #314.781
- L.G.P. ZENTRUM SRL
- Revenue
- 333K
- Employees
- 3
- Profit
- 27.6K
- Rank RO
- #282.347
- MIST LIDER AUTO S.R.L.
- Revenue
- 354K
- Employees
- 3
- Profit
- 41.9K
- Rank RO
- #274.383
- AUTOCOMPLEX SHOP SRL
- Revenue
- 270K
- Employees
- 3
- Profit
- -20.7K
- Rank RO
- #331.908
- CHARMING LUSH S.R.L.
- Revenue
- 310K
- Employees
- 3
- Profit
- 61.6K
- Rank RO
- #291.914
- ROCAS COMPANY IMPORT EXPORT S.R.L.
- Revenue
- 307K
- Employees
- 3
- Profit
- 1.7K
- Rank RO
- #293.434
- CSOZO DIAGNOSTIC S.R.L.
- Revenue
- 311K
- Employees
- 3
- Profit
- 216 lei
- Rank RO
- #291.540
- AUTO ALEX&CRIS SRL
- Revenue
- 311K
- Employees
- 3
- Profit
- -52.3K
- Rank RO
- #291.408
- SAVOCAR QUICK SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 307K
- Employees
- 3
- Profit
- 19.3K
- Rank RO
- #293.690
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AUTOGLASS S.R.L.(current) | 309K | 3 | -713 lei | #292.485 |
| KUBAJI PARTS S.R.L. | 290K | 3 | 56.4K | #314.348 |
| PAULDAYA SRL | 289K | 3 | 60.5K | #314.781 |
| L.G.P. ZENTRUM SRL | 333K | 3 | 27.6K | #282.347 |
| MIST LIDER AUTO S.R.L. | 354K | 3 | 41.9K | #274.383 |
| AUTOCOMPLEX SHOP SRL | 270K | 3 | -20.7K | #331.908 |
| CHARMING LUSH S.R.L. | 310K | 3 | 61.6K | #291.914 |
| ROCAS COMPANY IMPORT EXPORT S.R.L. | 307K | 3 | 1.7K | #293.434 |
| CSOZO DIAGNOSTIC S.R.L. | 311K | 3 | 216 lei | #291.540 |
| AUTO ALEX&CRIS SRL | 311K | 3 | -52.3K | #291.408 |
| SAVOCAR QUICK SERVICE S.R.L. | 307K | 3 | 19.3K | #293.690 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AUTOGLASS S.R.L.(you) | KUBAJI PARTS S.R.L. | PAULDAYA SRL | L.G.P. ZENTRUM SRL | MIST LIDER AUTO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 309K | 290K | 289K | 333K | 354K |
| Profit | -713 lei | 56.4K | 60.5K | 27.6K | 41.9K |
| Margin | -0,2% | 19,5% | 20,9% | 8,3% | 11,9% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AUTOGLASS S.R.L.”.