AUTO VER GRUP S.R.L.
Revenue
1.3M
2024
Profit
95.1K
2024
Employees
2
2024
Margin
7,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AUTO VER GRUP S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.687 la cifra de afaceri, #4.503 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AUTO VER GRUP S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.687 la cifra de afaceri, #4.503 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CAMION SERVICE CENTER SA | 1.3M | 2 | Comerț en-gros |
| AUTO REPAS SERV SRL | 1.4M | 2 | Comerț en-gros |
| MAYO PROD SRL | 1.2M | 2 | Comerț en-gros |
| WHEELSETS AND TIRES SHOP SRL | 1.5M | 2 | Comerț en-gros |
| ECHIPAMENTE FEROVIARE S.R.L. | 1.3M | 2 | Comerț en-gros |
| SOFYANTRAD SRL | 1.3M | 2 | Comerț en-gros |
| KARELIA CONCEPT S.R.L. | 1.3M | 2 | Comerț en-gros |
| MARNICAUTO S.R.L. | 1.3M | 2 | Comerț en-gros |
| ICAR RENTAL SRL | 1.3M | 2 | Comerț en-gros |
| CONSTRUCTII C & M S.R.L. | 1.4M | 2 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.1%
- CA / angajat
- 669K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- 95.1K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | 95.1K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AUTO VER GRUP S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AUTO VER GRUP S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 95.1K
- Rank RO
- #126.154
- CAMION SERVICE CENTER SA
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 12K
- Rank RO
- #126.911
- AUTO REPAS SERV SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 2
- Profit
- 156K
- Rank RO
- #121.805
- MAYO PROD SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 43.2K
- Rank RO
- #132.736
- WHEELSETS AND TIRES SHOP SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 2
- Profit
- 34K
- Rank RO
- #119.632
- ECHIPAMENTE FEROVIARE S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 739K
- Rank RO
- #126.160
- SOFYANTRAD SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 19K
- Rank RO
- #126.098
- KARELIA CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- -178K
- Rank RO
- #126.260
- MARNICAUTO S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- -18.5K
- Rank RO
- #125.997
- ICAR RENTAL SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 512K
- Rank RO
- #126.321
- CONSTRUCTII C & M S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 2
- Profit
- -46.7K
- Rank RO
- #125.386
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AUTO VER GRUP S.R.L.(current) | 1.3M | 2 | 95.1K | #126.154 |
| CAMION SERVICE CENTER SA | 1.3M | 2 | 12K | #126.911 |
| AUTO REPAS SERV SRL | 1.4M | 2 | 156K | #121.805 |
| MAYO PROD SRL | 1.2M | 2 | 43.2K | #132.736 |
| WHEELSETS AND TIRES SHOP SRL | 1.5M | 2 | 34K | #119.632 |
| ECHIPAMENTE FEROVIARE S.R.L. | 1.3M | 2 | 739K | #126.160 |
| SOFYANTRAD SRL | 1.3M | 2 | 19K | #126.098 |
| KARELIA CONCEPT S.R.L. | 1.3M | 2 | -178K | #126.260 |
| MARNICAUTO S.R.L. | 1.3M | 2 | -18.5K | #125.997 |
| ICAR RENTAL SRL | 1.3M | 2 | 512K | #126.321 |
| CONSTRUCTII C & M S.R.L. | 1.4M | 2 | -46.7K | #125.386 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AUTO VER GRUP S.R.L.(you) | CAMION SERVICE CENTER SA | AUTO REPAS SERV SRL | MAYO PROD SRL | WHEELSETS AND TIRES SHOP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.3M | 1.4M | 1.2M | 1.5M |
| Profit | 95.1K | 12K | 156K | 43.2K | 34K |
| Margin | 7,1% | 0,9% | 11,0% | 3,5% | 2,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AUTO VER GRUP S.R.L.”.