AUTO-OVAROM SRL
Revenue
9.7M
2024
Profit
152K
2024
Employees
32
2024
Margin
1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AUTO-OVAROM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 9.7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #795 la cifra de afaceri, #3.297 la profit, #320 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AUTO-OVAROM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 9.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #795 la cifra de afaceri, #3.297 la profit, #320 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.0× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 10.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PLUS FILADELFIA AUTOSERVICE SRL | 9.4M | 32 | Comerț en-gros |
| INTERJOBS MANAGEMENT S.R.L. | 9.5M | 33 | Comerț en-gros |
| STECON INDUSTRY SRL | 9.1M | 31 | Comerț en-gros |
| CAR LOTUS SRL | 10M | 29 | Comerț en-gros |
| TRUCK FULLSERVICE S.R.L. | 10.7M | 34 | Comerț en-gros |
| EMILIAN SRL | 9.2M | 35 | Comerț en-gros |
| POSSTAV BUSSINES SRL | 9.7M | 27 | Comerț en-gros |
| ELITE COLOUR SRL | 9.8M | 26 | Comerț en-gros |
| AUTOTEHNIC SERVICE SRL | 8.7M | 35 | Comerț en-gros |
| AUTOUNIVERSAL S.R.L. | 10.3M | 27 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.6%
- CA / angajat
- 305K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.7M
- Profit net
- 152K
- Angajați
- 32
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.7M | 152K | 32 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AUTO-OVAROM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AUTO-OVAROM SRL(current)
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 32
- Profit
- 152K
- Rank RO
- #26.471
- PLUS FILADELFIA AUTOSERVICE SRL
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 32
- Profit
- 205K
- Rank RO
- #27.375
- INTERJOBS MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 33
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #27.013
- STECON INDUSTRY SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 31
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #28.055
- CAR LOTUS SRL
- Revenue
- 10M
- Employees
- 29
- Profit
- 3.7M
- Rank RO
- #25.947
- TRUCK FULLSERVICE S.R.L.
- Revenue
- 10.7M
- Employees
- 34
- Profit
- 664K
- Rank RO
- #24.534
- EMILIAN SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 35
- Profit
- -495K
- Rank RO
- #27.971
- POSSTAV BUSSINES SRL
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 27
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #26.692
- ELITE COLOUR SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 26
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #26.482
- AUTOTEHNIC SERVICE SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 35
- Profit
- 122K
- Rank RO
- #29.239
- AUTOUNIVERSAL S.R.L.
- Revenue
- 10.3M
- Employees
- 27
- Profit
- -570K
- Rank RO
- #25.447
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AUTO-OVAROM SRL(current) | 9.7M | 32 | 152K | #26.471 |
| PLUS FILADELFIA AUTOSERVICE SRL | 9.4M | 32 | 205K | #27.375 |
| INTERJOBS MANAGEMENT S.R.L. | 9.5M | 33 | 126K | #27.013 |
| STECON INDUSTRY SRL | 9.1M | 31 | 2M | #28.055 |
| CAR LOTUS SRL | 10M | 29 | 3.7M | #25.947 |
| TRUCK FULLSERVICE S.R.L. | 10.7M | 34 | 664K | #24.534 |
| EMILIAN SRL | 9.2M | 35 | -495K | #27.971 |
| POSSTAV BUSSINES SRL | 9.7M | 27 | 113K | #26.692 |
| ELITE COLOUR SRL | 9.8M | 26 | 1.3M | #26.482 |
| AUTOTEHNIC SERVICE SRL | 8.7M | 35 | 122K | #29.239 |
| AUTOUNIVERSAL S.R.L. | 10.3M | 27 | -570K | #25.447 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AUTO-OVAROM SRL(you) | PLUS FILADELFIA AUTOSERVICE SRL | INTERJOBS MANAGEMENT S.R.L. | STECON INDUSTRY SRL | CAR LOTUS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.7M | 9.4M | 9.5M | 9.1M | 10M |
| Profit | 152K | 205K | 126K | 2M | 3.7M |
| Margin | 1,6% | 2,2% | 1,3% | 22,1% | 37,4% |
| Employees | 32 | 32 | 33 | 31 | 29 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AUTO-OVAROM SRL”.