AUTO GYULYA SRL
Revenue
1.3M
2024
Profit
335K
2024
Employees
8
2024
Margin
23,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AUTO GYULYA SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.521 la cifra de afaceri, #1.820 la profit, #1.719 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AUTO GYULYA SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.521 la cifra de afaceri, #1.820 la profit, #1.719 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 6.5× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AUTOREX SOLUTION SRL | 1.4M | 8 | Comerț en-gros |
| SANDRA MOTORS SRL | 1.4M | 8 | Comerț en-gros |
| AUTO CASA CRISTIAN SRL | 1.4M | 8 | Comerț en-gros |
| NEOSYS SRL | 1.4M | 8 | Comerț en-gros |
| CUPOLA SPEED S.R.L. | 1.4M | 8 | Comerț en-gros |
| BUFET ATELIER PANCESCU S.R.L. | 1.4M | 8 | Comerț en-gros |
| NEW CAR INTERNATIONAL SRL | 1.4M | 8 | Comerț en-gros |
| SPEED SERVICE SRL | 1.4M | 8 | Comerț en-gros |
| VIVITIM SRL | 1.4M | 8 | Comerț en-gros |
| ALEX & CRIS AND SRL | 1.4M | 8 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 23.9%
- CA / angajat
- 176K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- 335K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | 335K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AUTO GYULYA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AUTO GYULYA SRL(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 335K
- Rank RO
- #122.249
- AUTOREX SOLUTION SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 457K
- Rank RO
- #122.305
- SANDRA MOTORS SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #121.687
- AUTO CASA CRISTIAN SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 17.2K
- Rank RO
- #121.620
- NEOSYS SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- -88.1K
- Rank RO
- #121.529
- CUPOLA SPEED S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 6.2K
- Rank RO
- #121.462
- BUFET ATELIER PANCESCU S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- -43K
- Rank RO
- #120.795
- NEW CAR INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 311K
- Rank RO
- #120.530
- SPEED SERVICE SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 361K
- Rank RO
- #124.541
- VIVITIM SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- -55.6K
- Rank RO
- #124.550
- ALEX & CRIS AND SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #125.133
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AUTO GYULYA SRL(current) | 1.3M | 8 | 335K | #122.249 |
| AUTOREX SOLUTION SRL | 1.4M | 8 | 457K | #122.305 |
| SANDRA MOTORS SRL | 1.4M | 8 | 1M | #121.687 |
| AUTO CASA CRISTIAN SRL | 1.4M | 8 | 17.2K | #121.620 |
| NEOSYS SRL | 1.4M | 8 | -88.1K | #121.529 |
| CUPOLA SPEED S.R.L. | 1.4M | 8 | 6.2K | #121.462 |
| BUFET ATELIER PANCESCU S.R.L. | 1.4M | 8 | -43K | #120.795 |
| NEW CAR INTERNATIONAL SRL | 1.4M | 8 | 311K | #120.530 |
| SPEED SERVICE SRL | 1.4M | 8 | 361K | #124.541 |
| VIVITIM SRL | 1.4M | 8 | -55.6K | #124.550 |
| ALEX & CRIS AND SRL | 1.4M | 8 | 130K | #125.133 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AUTO GYULYA SRL(you) | AUTOREX SOLUTION SRL | SANDRA MOTORS SRL | AUTO CASA CRISTIAN SRL | NEOSYS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.4M | 1.4M | 1.4M | 1.4M |
| Profit | 335K | 457K | 1M | 17.2K | -88.1K |
| Margin | 23,9% | 32,6% | 73,2% | 1,2% | -6,2% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AUTO GYULYA SRL”.