AUTO GABRIEL SRL
Revenue
873K
2024
Profit
61.9K
2024
Employees
3
2024
Margin
7,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AUTO GABRIEL SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 873K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.344 la cifra de afaceri, #5.772 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AUTO GABRIEL SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 873K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.344 la cifra de afaceri, #5.772 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CMR EDETRANS SRL | 811K | 3 | Comerț en-gros |
| IMECPARTS AUTO S.R.L. | 975K | 3 | Comerț en-gros |
| PROMPT DRIVE SERVICE SRL | 878K | 3 | Comerț en-gros |
| EUROSERVXCAR SRL | 877K | 3 | Comerț en-gros |
| COSMIN GARAGE SRL | 879K | 3 | Comerț en-gros |
| SERVDRIVE D&G S.R.L. | 882K | 3 | Comerț en-gros |
| BOBI�� SERVICE SRL | 872K | 3 | Comerț en-gros |
| MKE DRIVE STAR CONSTRUCT S.R.L. | 871K | 3 | Comerț en-gros |
| EXPERT AUTOMOTIVE S.R.L. | 871K | 3 | Comerț en-gros |
| BOBB SRL | 868K | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.1%
- CA / angajat
- 293K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 873K
- Profit net
- 61.9K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 873K | 61.9K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AUTO GABRIEL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AUTO GABRIEL SRL(current)
- Revenue
- 873K
- Employees
- 3
- Profit
- 61.9K
- Rank RO
- #165.784
- CMR EDETRANS SRL
- Revenue
- 811K
- Employees
- 3
- Profit
- 51.2K
- Rank RO
- #173.789
- IMECPARTS AUTO S.R.L.
- Revenue
- 975K
- Employees
- 3
- Profit
- -51.7K
- Rank RO
- #155.535
- PROMPT DRIVE SERVICE SRL
- Revenue
- 878K
- Employees
- 3
- Profit
- 19.3K
- Rank RO
- #165.688
- EUROSERVXCAR SRL
- Revenue
- 877K
- Employees
- 3
- Profit
- 71K
- Rank RO
- #165.907
- COSMIN GARAGE SRL
- Revenue
- 879K
- Employees
- 3
- Profit
- 5.8K
- Rank RO
- #165.601
- SERVDRIVE D&G S.R.L.
- Revenue
- 882K
- Employees
- 3
- Profit
- 97.5K
- Rank RO
- #165.258
- BOBI�� SERVICE SRL
- Revenue
- 872K
- Employees
- 3
- Profit
- 23.4K
- Rank RO
- #166.461
- MKE DRIVE STAR CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 871K
- Employees
- 3
- Profit
- 23.8K
- Rank RO
- #166.561
- EXPERT AUTOMOTIVE S.R.L.
- Revenue
- 871K
- Employees
- 3
- Profit
- -6.7K
- Rank RO
- #166.592
- BOBB SRL
- Revenue
- 868K
- Employees
- 3
- Profit
- 58.4K
- Rank RO
- #166.829
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AUTO GABRIEL SRL(current) | 873K | 3 | 61.9K | #165.784 |
| CMR EDETRANS SRL | 811K | 3 | 51.2K | #173.789 |
| IMECPARTS AUTO S.R.L. | 975K | 3 | -51.7K | #155.535 |
| PROMPT DRIVE SERVICE SRL | 878K | 3 | 19.3K | #165.688 |
| EUROSERVXCAR SRL | 877K | 3 | 71K | #165.907 |
| COSMIN GARAGE SRL | 879K | 3 | 5.8K | #165.601 |
| SERVDRIVE D&G S.R.L. | 882K | 3 | 97.5K | #165.258 |
| BOBI�� SERVICE SRL | 872K | 3 | 23.4K | #166.461 |
| MKE DRIVE STAR CONSTRUCT S.R.L. | 871K | 3 | 23.8K | #166.561 |
| EXPERT AUTOMOTIVE S.R.L. | 871K | 3 | -6.7K | #166.592 |
| BOBB SRL | 868K | 3 | 58.4K | #166.829 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AUTO GABRIEL SRL(you) | CMR EDETRANS SRL | IMECPARTS AUTO S.R.L. | PROMPT DRIVE SERVICE SRL | EUROSERVXCAR SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 873K | 811K | 975K | 878K | 877K |
| Profit | 61.9K | 51.2K | -51.7K | 19.3K | 71K |
| Margin | 7,1% | 6,3% | -5,3% | 2,2% | 8,1% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AUTO GABRIEL SRL”.