AUTO-CRISEVI S.R.L.
Revenue
6M
2024
Profit
281K
2024
Employees
14
2024
Margin
4,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AUTO-CRISEVI S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 6M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.273 la cifra de afaceri, #2.077 la profit, #875 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AUTO-CRISEVI S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #1.273 la cifra de afaceri, #2.077 la profit, #875 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 4.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INMAR AUTOTOTAL SRL | 6M | 14 | Comerț en-gros |
| AUTOSHIFT SERVICE SRL | 5.9M | 14 | Comerț en-gros |
| BAMPRESS SRL | 6.1M | 14 | Comerț en-gros |
| GISTEL TIRES SRL | 6.3M | 14 | Comerț en-gros |
| MAF INVEST SPEDITION SRL | 6.8M | 13 | Comerț en-gros |
| TORENT S.R.L. | 5.6M | 14 | Comerț en-gros |
| AUTO FRIENDS S.R.L. | 5.5M | 14 | Comerț en-gros |
| COMFOREX IMPEX SRL | 6M | 13 | Comerț en-gros |
| AUTOSEL S.R.L. | 6.1M | 13 | Comerț en-gros |
| AUTOGRAMAR SRL | 6.1M | 13 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ OLT
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.7%
- CA / angajat
- 426K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6M
- Profit net
- 281K
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6M | 281K | 14 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AUTO-CRISEVI S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AUTO-CRISEVI S.R.L.(current)
- Revenue
- 6M
- Employees
- 14
- Profit
- 281K
- Rank RO
- #39.908
- INMAR AUTOTOTAL SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 14
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #39.462
- AUTOSHIFT SERVICE SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 14
- Profit
- 620K
- Rank RO
- #40.396
- BAMPRESS SRL
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 552K
- Rank RO
- #39.122
- GISTEL TIRES SRL
- Revenue
- 6.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 277K
- Rank RO
- #38.252
- MAF INVEST SPEDITION SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 456K
- Rank RO
- #35.955
- TORENT S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 973K
- Rank RO
- #41.964
- AUTO FRIENDS S.R.L.
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 14
- Profit
- -281K
- Rank RO
- #42.318
- COMFOREX IMPEX SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 13
- Profit
- 272K
- Rank RO
- #39.924
- AUTOSEL S.R.L.
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #39.263
- AUTOGRAMAR SRL
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 637K
- Rank RO
- #39.220
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AUTO-CRISEVI S.R.L.(current) | 6M | 14 | 281K | #39.908 |
| INMAR AUTOTOTAL SRL | 6M | 14 | 2.7M | #39.462 |
| AUTOSHIFT SERVICE SRL | 5.9M | 14 | 620K | #40.396 |
| BAMPRESS SRL | 6.1M | 14 | 552K | #39.122 |
| GISTEL TIRES SRL | 6.3M | 14 | 277K | #38.252 |
| MAF INVEST SPEDITION SRL | 6.8M | 13 | 456K | #35.955 |
| TORENT S.R.L. | 5.6M | 14 | 973K | #41.964 |
| AUTO FRIENDS S.R.L. | 5.5M | 14 | -281K | #42.318 |
| COMFOREX IMPEX SRL | 6M | 13 | 272K | #39.924 |
| AUTOSEL S.R.L. | 6.1M | 13 | 1.9M | #39.263 |
| AUTOGRAMAR SRL | 6.1M | 13 | 637K | #39.220 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AUTO-CRISEVI S.R.L.(you) | INMAR AUTOTOTAL SRL | AUTOSHIFT SERVICE SRL | BAMPRESS SRL | GISTEL TIRES SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6M | 6M | 5.9M | 6.1M | 6.3M |
| Profit | 281K | 2.7M | 620K | 552K | 277K |
| Margin | 4,7% | 45,3% | 10,5% | 9,0% | 4,4% |
| Employees | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AUTO-CRISEVI S.R.L.”.