AUTO CARE S.R.L.
Revenue
1.1M
2024
Profit
433K
2024
Employees
1
2024
Margin
38,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AUTO CARE S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #5.352 la cifra de afaceri, #1.465 la profit, #10.029 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AUTO CARE S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #5.352 la cifra de afaceri, #1.465 la profit, #10.029 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 10.6× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TOTALBUS SERVCOM S.R.L. | 1.1M | 1 | Comerț en-gros |
| BERGER KONSTRUCTION & MANAGEMENT CONSULTING S.R.L. | 1.1M | 1 | Comerț en-gros |
| MKM AUTOHAUS S.R.L. | 1.2M | 1 | Comerț en-gros |
| T - SERVICE BARAGAN SRL | 1.1M | 1 | Comerț en-gros |
| SEMA PARTS SUPPLIER S.R.L. | 1.2M | 1 | Comerț en-gros |
| C-TIN COM SRL | 1.2M | 1 | Comerț en-gros |
| MAD TRUCK TRADE S.R.L. | 1M | 1 | Comerț en-gros |
| EDAX-SYSTEM S.R.L. | 1.3M | 1 | Comerț en-gros |
| AUTOZETA INVEST SRL | 979K | 1 | Comerț en-gros |
| AUTOMOBILE F & D BACAU S.R.L. | 1.1M | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 38.6%
- CA / angajat
- 1.1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 16%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- 433K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | 433K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AUTO CARE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AUTO CARE S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 433K
- Rank RO
- #142.038
- TOTALBUS SERVCOM S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 95.3K
- Rank RO
- #141.680
- BERGER KONSTRUCTION & MANAGEMENT CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #140.659
- MKM AUTOHAUS S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 2K
- Rank RO
- #139.019
- T - SERVICE BARAGAN SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 290K
- Rank RO
- #148.377
- SEMA PARTS SUPPLIER S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 74.1K
- Rank RO
- #133.468
- C-TIN COM SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 181K
- Rank RO
- #132.675
- MAD TRUCK TRADE S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 1
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #152.593
- EDAX-SYSTEM S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 64.7K
- Rank RO
- #130.199
- AUTOZETA INVEST SRL
- Revenue
- 979K
- Employees
- 1
- Profit
- 207K
- Rank RO
- #155.168
- AUTOMOBILE F & D BACAU S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- -73.3K
- Rank RO
- #142.011
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AUTO CARE S.R.L.(current) | 1.1M | 1 | 433K | #142.038 |
| TOTALBUS SERVCOM S.R.L. | 1.1M | 1 | 95.3K | #141.680 |
| BERGER KONSTRUCTION & MANAGEMENT CONSULTING S.R.L. | 1.1M | 1 | 1M | #140.659 |
| MKM AUTOHAUS S.R.L. | 1.2M | 1 | 2K | #139.019 |
| T - SERVICE BARAGAN SRL | 1.1M | 1 | 290K | #148.377 |
| SEMA PARTS SUPPLIER S.R.L. | 1.2M | 1 | 74.1K | #133.468 |
| C-TIN COM SRL | 1.2M | 1 | 181K | #132.675 |
| MAD TRUCK TRADE S.R.L. | 1M | 1 | 171K | #152.593 |
| EDAX-SYSTEM S.R.L. | 1.3M | 1 | 64.7K | #130.199 |
| AUTOZETA INVEST SRL | 979K | 1 | 207K | #155.168 |
| AUTOMOBILE F & D BACAU S.R.L. | 1.1M | 1 | -73.3K | #142.011 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AUTO CARE S.R.L.(you) | TOTALBUS SERVCOM S.R.L. | BERGER KONSTRUCTION & MANAGEMENT CONSULTING S.R.L. | MKM AUTOHAUS S.R.L. | T - SERVICE BARAGAN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1.1M | 1.1M | 1.2M | 1.1M |
| Profit | 433K | 95.3K | 1M | 2K | 290K |
| Margin | 38,6% | 8,5% | 89,7% | 0,2% | 27,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AUTO CARE S.R.L.”.