AUTO CARB ZONE S.R.L.
Revenue
748K
2024
Profit
197K
2024
Employees
9
2024
Margin
26,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AUTO CARB ZONE S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 748K lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #26.044 la cifra de afaceri, #9.460 la profit, #4.988 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AUTO CARB ZONE S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 748K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #26.044 la cifra de afaceri, #9.460 la profit, #4.988 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 7.2× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SILENZIO SHOES SRL | 743K | 9 | Comerț cu amănuntul |
| MARASOLCA SRL | 767K | 9 | Comerț cu amănuntul |
| DIE ALERA SRL | 887K | 9 | Comerț cu amănuntul |
| A.N.R. TRADE SRL | 772K | 9 | Comerț cu amănuntul |
| CONFORT RETAIL SRL | 707K | 8 | Comerț cu amănuntul |
| IACOV CB GRUP S.R.L. | 806K | 10 | Comerț cu amănuntul |
| VLC-SOARE S.R.L. | 715K | 9 | Comerț cu amănuntul |
| BMA TOP INVEST S.R.L. | 711K | 9 | Comerț cu amănuntul |
| CHAIN STORE SIBOCA S.R.L. | 819K | 10 | Comerț cu amănuntul |
| FCMS S.R.L. | 812K | 9 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 26.4%
- CA / angajat
- 83.1K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 20%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 748K
- Profit net
- 197K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 748K | 197K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AUTO CARB ZONE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AUTO CARB ZONE S.R.L.(current)
- Revenue
- 748K
- Employees
- 9
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #182.218
- SILENZIO SHOES SRL
- Revenue
- 743K
- Employees
- 9
- Profit
- -400K
- Rank RO
- #182.904
- MARASOLCA SRL
- Revenue
- 767K
- Employees
- 9
- Profit
- 296 lei
- Rank RO
- #179.575
- DIE ALERA SRL
- Revenue
- 887K
- Employees
- 9
- Profit
- 331K
- Rank RO
- #164.743
- A.N.R. TRADE SRL
- Revenue
- 772K
- Employees
- 9
- Profit
- -234K
- Rank RO
- #178.866
- CONFORT RETAIL SRL
- Revenue
- 707K
- Employees
- 8
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #188.250
- IACOV CB GRUP S.R.L.
- Revenue
- 806K
- Employees
- 10
- Profit
- -28.3K
- Rank RO
- #174.367
- VLC-SOARE S.R.L.
- Revenue
- 715K
- Employees
- 9
- Profit
- 26.6K
- Rank RO
- #187.059
- BMA TOP INVEST S.R.L.
- Revenue
- 711K
- Employees
- 9
- Profit
- 81.2K
- Rank RO
- #187.741
- CHAIN STORE SIBOCA S.R.L.
- Revenue
- 819K
- Employees
- 10
- Profit
- 87.4K
- Rank RO
- #172.705
- FCMS S.R.L.
- Revenue
- 812K
- Employees
- 9
- Profit
- 24.9K
- Rank RO
- #173.687
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AUTO CARB ZONE S.R.L.(current) | 748K | 9 | 197K | #182.218 |
| SILENZIO SHOES SRL | 743K | 9 | -400K | #182.904 |
| MARASOLCA SRL | 767K | 9 | 296 lei | #179.575 |
| DIE ALERA SRL | 887K | 9 | 331K | #164.743 |
| A.N.R. TRADE SRL | 772K | 9 | -234K | #178.866 |
| CONFORT RETAIL SRL | 707K | 8 | 113K | #188.250 |
| IACOV CB GRUP S.R.L. | 806K | 10 | -28.3K | #174.367 |
| VLC-SOARE S.R.L. | 715K | 9 | 26.6K | #187.059 |
| BMA TOP INVEST S.R.L. | 711K | 9 | 81.2K | #187.741 |
| CHAIN STORE SIBOCA S.R.L. | 819K | 10 | 87.4K | #172.705 |
| FCMS S.R.L. | 812K | 9 | 24.9K | #173.687 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AUTO CARB ZONE S.R.L.(you) | SILENZIO SHOES SRL | MARASOLCA SRL | DIE ALERA SRL | A.N.R. TRADE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 748K | 743K | 767K | 887K | 772K |
| Profit | 197K | -400K | 296 lei | 331K | -234K |
| Margin | 26,4% | -53,8% | 0,0% | 37,3% | -30,3% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AUTO CARB ZONE S.R.L.”.