AUSTROM PRELMETAL S.R.L.
Revenue
244K
2024
Profit
46.3K
2024
Employees
2
2024
Margin
19,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AUSTROM PRELMETAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 244K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.374 la cifra de afaceri, #3.002 la profit, #3.049 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AUSTROM PRELMETAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 244K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #4.374 la cifra de afaceri, #3.002 la profit, #3.049 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NOUL SIGMA SRL | 246K | 2 | Fabricare |
| BESOLAR INSTAL SYSTEM BD S.R.L. | 257K | 2 | Fabricare |
| ELACRIS PRODCOM SRL | 232K | 2 | Fabricare |
| VALCRIS LIFT PROD SRL | 260K | 2 | Fabricare |
| FERRODISMA SRL | 244K | 2 | Fabricare |
| DOORCENTER S.R.L. | 244K | 2 | Fabricare |
| STRUCTURI INOXMETAL CONSTRUCTII MONTAJ S.R.L. | 244K | 2 | Fabricare |
| TEHNONIK CONMET SRL | 245K | 2 | Fabricare |
| IVAPLAST S.R.L. | 246K | 2 | Fabricare |
| CANDO DESIGN SRL | 246K | 2 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 19.0%
- CA / angajat
- 122K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 39%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 244K
- Profit net
- 46.3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 244K | 46.3K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AUSTROM PRELMETAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AUSTROM PRELMETAL S.R.L.(current)
- Revenue
- 244K
- Employees
- 2
- Profit
- 46.3K
- Rank RO
- #351.336
- NOUL SIGMA SRL
- Revenue
- 246K
- Employees
- 2
- Profit
- 71.6K
- Rank RO
- #350.325
- BESOLAR INSTAL SYSTEM BD S.R.L.
- Revenue
- 257K
- Employees
- 2
- Profit
- 67.6K
- Rank RO
- #341.622
- ELACRIS PRODCOM SRL
- Revenue
- 232K
- Employees
- 2
- Profit
- 18.7K
- Rank RO
- #360.878
- VALCRIS LIFT PROD SRL
- Revenue
- 260K
- Employees
- 2
- Profit
- 121K
- Rank RO
- #339.174
- FERRODISMA SRL
- Revenue
- 244K
- Employees
- 2
- Profit
- 12.1K
- Rank RO
- #351.450
- DOORCENTER S.R.L.
- Revenue
- 244K
- Employees
- 2
- Profit
- -39.5K
- Rank RO
- #351.193
- STRUCTURI INOXMETAL CONSTRUCTII MONTAJ S.R.L.
- Revenue
- 244K
- Employees
- 2
- Profit
- -61.3K
- Rank RO
- #351.713
- TEHNONIK CONMET SRL
- Revenue
- 245K
- Employees
- 2
- Profit
- 7.7K
- Rank RO
- #350.850
- IVAPLAST S.R.L.
- Revenue
- 246K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.6K
- Rank RO
- #350.440
- CANDO DESIGN SRL
- Revenue
- 246K
- Employees
- 2
- Profit
- 80.5K
- Rank RO
- #350.385
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AUSTROM PRELMETAL S.R.L.(current) | 244K | 2 | 46.3K | #351.336 |
| NOUL SIGMA SRL | 246K | 2 | 71.6K | #350.325 |
| BESOLAR INSTAL SYSTEM BD S.R.L. | 257K | 2 | 67.6K | #341.622 |
| ELACRIS PRODCOM SRL | 232K | 2 | 18.7K | #360.878 |
| VALCRIS LIFT PROD SRL | 260K | 2 | 121K | #339.174 |
| FERRODISMA SRL | 244K | 2 | 12.1K | #351.450 |
| DOORCENTER S.R.L. | 244K | 2 | -39.5K | #351.193 |
| STRUCTURI INOXMETAL CONSTRUCTII MONTAJ S.R.L. | 244K | 2 | -61.3K | #351.713 |
| TEHNONIK CONMET SRL | 245K | 2 | 7.7K | #350.850 |
| IVAPLAST S.R.L. | 246K | 2 | 1.6K | #350.440 |
| CANDO DESIGN SRL | 246K | 2 | 80.5K | #350.385 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AUSTROM PRELMETAL S.R.L.(you) | NOUL SIGMA SRL | BESOLAR INSTAL SYSTEM BD S.R.L. | ELACRIS PRODCOM SRL | VALCRIS LIFT PROD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 244K | 246K | 257K | 232K | 260K |
| Profit | 46.3K | 71.6K | 67.6K | 18.7K | 121K |
| Margin | 19,0% | 29,2% | 26,3% | 8,1% | 46,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AUSTROM PRELMETAL S.R.L.”.