AURAVET S.R.L.
Revenue
224K
2024
Profit
24.1K
2024
Employees
4
2024
Margin
8,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AURAVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 224K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.695 la cifra de afaceri, #1.762 la profit, #432 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AURAVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 224K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.695 la cifra de afaceri, #1.762 la profit, #432 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OTY-FLORY VET SRL | 297K | 4 | Activități profesionale |
| FILI HAPPY MEDICAL S.R.L. | 297K | 4 | Activități profesionale |
| VULKYVET S.R.L. | 299K | 4 | Activități profesionale |
| MIRFLOR VET SRL | 296K | 4 | Activități profesionale |
| NEW HELPVET & FARM S.R.L. | 301K | 4 | Activități profesionale |
| SILVIA SRL | 291K | 4 | Activități profesionale |
| ONIVET SRL | 288K | 4 | Activități profesionale |
| VASIMED-VET SRL | 286K | 4 | Activități profesionale |
| STOICHESCU VETERIN S.R.L. | 286K | 4 | Activități profesionale |
| SCONCS SRL | 310K | 4 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.1%
- CA / angajat
- 74.4K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 34%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 224K
- Profit net
- 24.1K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 224K | 24.1K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AURAVET S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AURAVET S.R.L.(current)
- Revenue
- 224K
- Employees
- 4
- Profit
- 24.1K
- Rank RO
- #303.238
- OTY-FLORY VET SRL
- Revenue
- 297K
- Employees
- 4
- Profit
- 51.4K
- Rank RO
- #304.513
- FILI HAPPY MEDICAL S.R.L.
- Revenue
- 297K
- Employees
- 4
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #304.912
- VULKYVET S.R.L.
- Revenue
- 299K
- Employees
- 4
- Profit
- 451 lei
- Rank RO
- #299.264
- MIRFLOR VET SRL
- Revenue
- 296K
- Employees
- 4
- Profit
- 9.2K
- Rank RO
- #306.646
- NEW HELPVET & FARM S.R.L.
- Revenue
- 301K
- Employees
- 4
- Profit
- 7.3K
- Rank RO
- #296.335
- SILVIA SRL
- Revenue
- 291K
- Employees
- 4
- Profit
- 368 lei
- Rank RO
- #312.346
- ONIVET SRL
- Revenue
- 288K
- Employees
- 4
- Profit
- -2.5K
- Rank RO
- #316.364
- VASIMED-VET SRL
- Revenue
- 286K
- Employees
- 4
- Profit
- -20.4K
- Rank RO
- #317.958
- STOICHESCU VETERIN S.R.L.
- Revenue
- 286K
- Employees
- 4
- Profit
- 49.3K
- Rank RO
- #318.483
- SCONCS SRL
- Revenue
- 310K
- Employees
- 4
- Profit
- 60.2K
- Rank RO
- #292.137
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AURAVET S.R.L.(current) | 224K | 4 | 24.1K | #303.238 |
| OTY-FLORY VET SRL | 297K | 4 | 51.4K | #304.513 |
| FILI HAPPY MEDICAL S.R.L. | 297K | 4 | 104K | #304.912 |
| VULKYVET S.R.L. | 299K | 4 | 451 lei | #299.264 |
| MIRFLOR VET SRL | 296K | 4 | 9.2K | #306.646 |
| NEW HELPVET & FARM S.R.L. | 301K | 4 | 7.3K | #296.335 |
| SILVIA SRL | 291K | 4 | 368 lei | #312.346 |
| ONIVET SRL | 288K | 4 | -2.5K | #316.364 |
| VASIMED-VET SRL | 286K | 4 | -20.4K | #317.958 |
| STOICHESCU VETERIN S.R.L. | 286K | 4 | 49.3K | #318.483 |
| SCONCS SRL | 310K | 4 | 60.2K | #292.137 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AURAVET S.R.L.(you) | OTY-FLORY VET SRL | FILI HAPPY MEDICAL S.R.L. | VULKYVET S.R.L. | MIRFLOR VET SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 224K | 297K | 297K | 299K | 296K |
| Profit | 24.1K | 51.4K | 104K | 451 lei | 9.2K |
| Margin | 8,1% | 17,3% | 35,2% | 0,2% | 3,1% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AURAVET S.R.L.”.