ATHENEUM SOLUTIONS S.R.L.

CUI 22462329·Transport·Iasi·Founded 2024

Revenue

234K

2024

Profit

41.1K

2024

Employees

3

2024

Margin

17,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ATHENEUM SOLUTIONS S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 234K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #26.329 la cifra de afaceri, #15.086 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ATHENEUM SOLUTIONS S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 234K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.6%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #26.329 la cifra de afaceri, #15.086 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#26.329 din 69.154 companii

Top 38.1%

Vezi clasamentul

După profit

#15.086 din 69.154 companii

Top 21.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#9.481 din 69.154 companii

Top 13.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
4.3%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri234K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit17.6% vs medie industrie 4.3%

Compania este 4.1× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 3

Compania este 0.9× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
EDYSON BUS S.R.L.229K3Transport
ANDERI LOGISTIC S.R.L.228K3Transport
DOLINA KAB S.R.L.227K3Transport
INDIAN GRANDTRANS S.R.L.244K3Transport
VARTOTRANS S.R.L.248K3Transport
URANOS TRANS SRL266K3Transport
SUPERIORI SRL266K3Transport
EURO CLASS TRANS SRL234K3Transport
ALEX TRANS COMIMPEX S.R.L.233K3Transport
HUZOM SRL233K3Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
17.6%
CA / angajat
77.9K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 40%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    234K
    Profit net
    41.1K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ATHENEUM SOLUTIONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricATHENEUM SOLUTIONS S.R.L.(you)EDYSON BUS S.R.L.ANDERI LOGISTIC S.R.L.DOLINA KAB S.R.L.INDIAN GRANDTRANS S.R.L.
Revenue
234K
229K
228K
227K
244K
Profit
41.1K
304 lei
-56K
2.8K
-9.9K
Margin
17,6%
0,1%
-24,6%
1,2%
-4,1%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ATHENEUM SOLUTIONS S.R.L.”.