ATH energ SRL
Revenue
213K
2024
Profit
87.2K
2024
Employees
2
2024
Margin
39,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ATH energ SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 213K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #12.350 la cifra de afaceri, #9.104 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 39.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ATH energ SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 213K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 39.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #12.350 la cifra de afaceri, #9.104 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 2.4× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| C&C TOP ENGINEERING CONSULTING S.R.L. | 222K | 2 | Activități profesionale |
| INTRABIT RESIDENTIAL SRL | 222K | 2 | Activități profesionale |
| EUROMELECTRIC & SF S.R.L. | 224K | 2 | Activități profesionale |
| HOME STUDIO SRL | 225K | 2 | Activități profesionale |
| PRAM TEST SRL | 226K | 2 | Activități profesionale |
| NDT OPTIMAL SERV S.R.L. | 220K | 2 | Activități profesionale |
| AUTO PITSTOP GARAGE S.R.L. | 226K | 2 | Activități profesionale |
| ZETT ARCHITECTS S.R.L. | 219K | 2 | Activități profesionale |
| CPS INTERIORS S.R.L. | 218K | 2 | Activități profesionale |
| SFERA PROIECT S.R.L. | 230K | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 39.1%
- CA / angajat
- 111K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 41%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 213K
- Profit net
- 87.2K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 213K | 87.2K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ATH energ SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ATH energ SRL(current)
- Revenue
- 213K
- Employees
- 2
- Profit
- 87.2K
- Rank RO
- #368.153
- C&C TOP ENGINEERING CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 222K
- Employees
- 2
- Profit
- 18.2K
- Rank RO
- #368.645
- INTRABIT RESIDENTIAL SRL
- Revenue
- 222K
- Employees
- 2
- Profit
- -39.7K
- Rank RO
- #368.870
- EUROMELECTRIC & SF S.R.L.
- Revenue
- 224K
- Employees
- 2
- Profit
- 51.6K
- Rank RO
- #367.189
- HOME STUDIO SRL
- Revenue
- 225K
- Employees
- 2
- Profit
- 29.1K
- Rank RO
- #366.216
- PRAM TEST SRL
- Revenue
- 226K
- Employees
- 2
- Profit
- 71.7K
- Rank RO
- #366.016
- NDT OPTIMAL SERV S.R.L.
- Revenue
- 220K
- Employees
- 2
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #370.710
- AUTO PITSTOP GARAGE S.R.L.
- Revenue
- 226K
- Employees
- 2
- Profit
- -84.8K
- Rank RO
- #365.244
- ZETT ARCHITECTS S.R.L.
- Revenue
- 219K
- Employees
- 2
- Profit
- 75.7K
- Rank RO
- #371.768
- CPS INTERIORS S.R.L.
- Revenue
- 218K
- Employees
- 2
- Profit
- 96K
- Rank RO
- #372.561
- SFERA PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 230K
- Employees
- 2
- Profit
- -57.5K
- Rank RO
- #362.743
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ATH energ SRL(current) | 213K | 2 | 87.2K | #368.153 |
| C&C TOP ENGINEERING CONSULTING S.R.L. | 222K | 2 | 18.2K | #368.645 |
| INTRABIT RESIDENTIAL SRL | 222K | 2 | -39.7K | #368.870 |
| EUROMELECTRIC & SF S.R.L. | 224K | 2 | 51.6K | #367.189 |
| HOME STUDIO SRL | 225K | 2 | 29.1K | #366.216 |
| PRAM TEST SRL | 226K | 2 | 71.7K | #366.016 |
| NDT OPTIMAL SERV S.R.L. | 220K | 2 | 106K | #370.710 |
| AUTO PITSTOP GARAGE S.R.L. | 226K | 2 | -84.8K | #365.244 |
| ZETT ARCHITECTS S.R.L. | 219K | 2 | 75.7K | #371.768 |
| CPS INTERIORS S.R.L. | 218K | 2 | 96K | #372.561 |
| SFERA PROIECT S.R.L. | 230K | 2 | -57.5K | #362.743 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ATH energ SRL(you) | C&C TOP ENGINEERING CONSULTING S.R.L. | INTRABIT RESIDENTIAL SRL | EUROMELECTRIC & SF S.R.L. | HOME STUDIO SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 213K | 222K | 222K | 224K | 225K |
| Profit | 87.2K | 18.2K | -39.7K | 51.6K | 29.1K |
| Margin | 39,1% | 8,2% | -17,9% | 23,0% | 12,9% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ATH energ SRL”.