ATELIERELE AXIOS S.R.L.
Revenue
35.7K
2024
Profit
-42.1K
2024
Employees
2
2024
Margin
-59,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ATELIERELE AXIOS S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 35.7K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #1.178 la cifra de afaceri, #1.816 la profit, #584 la număr angajați din 2.066 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ATELIERELE AXIOS S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 35.7K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -59.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #1.178 la cifra de afaceri, #1.816 la profit, #584 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -232.2× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IMA TOP AUTO DESIGN SRL | 68.7K | 2 | Fabricare produse textile |
| B & B GRUP S.R.L. | 74K | 2 | Fabricare produse textile |
| BRODERIA VERDE S.R.L. | 74.6K | 2 | Fabricare produse textile |
| HAPPY LIFE CENTER S.R.L. | 89.1K | 2 | Fabricare produse textile |
| CLB ALCANTARA SRL | 80.8K | 2 | Fabricare produse textile |
| NEW MODE D'ARI SRL | 81.7K | 2 | Fabricare produse textile |
| PAPILLON ATELIERES DESIGN SRL | 87.4K | 2 | Fabricare produse textile |
| MORARU FASHION S.R.L. | 56.2K | 2 | Fabricare produse textile |
| BRODART CREATION S.R.L. | 94K | 2 | Fabricare produse textile |
| FUSUL S.R.L. | 97.3K | 2 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -59.2%
- CA / angajat
- 35.5K
- Scor risc (0–100)
- 80
- Percentil piață (CA)
- Top 59%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 35.7K
- Profit net
- -42.1K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 35.7K | -42.1K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ATELIERELE AXIOS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ATELIERELE AXIOS S.R.L.(current)
- Revenue
- 35.7K
- Employees
- 2
- Profit
- -42.1K
- Rank RO
- #531.754
- IMA TOP AUTO DESIGN SRL
- Revenue
- 68.7K
- Employees
- 2
- Profit
- -27.2K
- Rank RO
- #535.524
- B & B GRUP S.R.L.
- Revenue
- 74K
- Employees
- 2
- Profit
- -40.7K
- Rank RO
- #527.081
- BRODERIA VERDE S.R.L.
- Revenue
- 74.6K
- Employees
- 2
- Profit
- 0 lei
- Rank RO
- #526.174
- HAPPY LIFE CENTER S.R.L.
- Revenue
- 89.1K
- Employees
- 2
- Profit
- -27.3K
- Rank RO
- #505.414
- CLB ALCANTARA SRL
- Revenue
- 80.8K
- Employees
- 2
- Profit
- -40.1K
- Rank RO
- #516.981
- NEW MODE D'ARI SRL
- Revenue
- 81.7K
- Employees
- 2
- Profit
- -101K
- Rank RO
- #515.694
- PAPILLON ATELIERES DESIGN SRL
- Revenue
- 87.4K
- Employees
- 2
- Profit
- -27.5K
- Rank RO
- #507.557
- MORARU FASHION S.R.L.
- Revenue
- 56.2K
- Employees
- 2
- Profit
- -259 lei
- Rank RO
- #556.727
- BRODART CREATION S.R.L.
- Revenue
- 94K
- Employees
- 2
- Profit
- -61.2K
- Rank RO
- #498.431
- FUSUL S.R.L.
- Revenue
- 97.3K
- Employees
- 2
- Profit
- -7.1K
- Rank RO
- #494.112
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ATELIERELE AXIOS S.R.L.(current) | 35.7K | 2 | -42.1K | #531.754 |
| IMA TOP AUTO DESIGN SRL | 68.7K | 2 | -27.2K | #535.524 |
| B & B GRUP S.R.L. | 74K | 2 | -40.7K | #527.081 |
| BRODERIA VERDE S.R.L. | 74.6K | 2 | 0 lei | #526.174 |
| HAPPY LIFE CENTER S.R.L. | 89.1K | 2 | -27.3K | #505.414 |
| CLB ALCANTARA SRL | 80.8K | 2 | -40.1K | #516.981 |
| NEW MODE D'ARI SRL | 81.7K | 2 | -101K | #515.694 |
| PAPILLON ATELIERES DESIGN SRL | 87.4K | 2 | -27.5K | #507.557 |
| MORARU FASHION S.R.L. | 56.2K | 2 | -259 lei | #556.727 |
| BRODART CREATION S.R.L. | 94K | 2 | -61.2K | #498.431 |
| FUSUL S.R.L. | 97.3K | 2 | -7.1K | #494.112 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ATELIERELE AXIOS S.R.L.(you) | IMA TOP AUTO DESIGN SRL | B & B GRUP S.R.L. | BRODERIA VERDE S.R.L. | HAPPY LIFE CENTER S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 35.7K | 68.7K | 74K | 74.6K | 89.1K |
| Profit | -42.1K | -27.2K | -40.7K | 0 lei | -27.3K |
| Margin | -59,2% | -39,6% | -55,0% | 0,0% | -30,6% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ATELIERELE AXIOS S.R.L.”.