ASTRUM SRL
Revenue
661K
2024
Profit
-41.2K
2024
Employees
4
2024
Margin
-6,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ASTRUM SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 661K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.261 la cifra de afaceri, #26.250 la profit, #2.543 la număr angajați din 28.608 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ASTRUM SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 661K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -6.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.261 la cifra de afaceri, #26.250 la profit, #2.543 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este -0.4× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| 3D PROJECT SRL | 709K | 4 | Activități profesionale |
| PROIECT FOREST VEST S.R.L. | 719K | 4 | Activități profesionale |
| BOSCH + WAGNER INTERNATIONAL ENGINEERING SRL | 604K | 4 | Activități profesionale |
| BECONSTEEL DESIGN S.R.L. | 739K | 4 | Activități profesionale |
| DIGITOP-ABML SRL | 664K | 4 | Activități profesionale |
| GERO BEDOT SRL | 663K | 4 | Activități profesionale |
| STEEL TESTING SRL | 667K | 4 | Activități profesionale |
| MEGAVOX PROIECT S.R.L. | 662K | 4 | Activități profesionale |
| 3M - EXPERTIZARI SI VERIFICARI CONSTRUCTII S.R.L. | 662K | 4 | Activități profesionale |
| KDR GEOMATICS SRL | 767K | 4 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -6.2%
- CA / angajat
- 166K
- Scor risc (0–100)
- 53
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 661K
- Profit net
- -41.2K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 661K | -41.2K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ASTRUM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ASTRUM SRL(current)
- Revenue
- 661K
- Employees
- 4
- Profit
- -41.2K
- Rank RO
- #195.238
- 3D PROJECT SRL
- Revenue
- 709K
- Employees
- 4
- Profit
- 288K
- Rank RO
- #187.977
- PROIECT FOREST VEST S.R.L.
- Revenue
- 719K
- Employees
- 4
- Profit
- 271K
- Rank RO
- #186.494
- BOSCH + WAGNER INTERNATIONAL ENGINEERING SRL
- Revenue
- 604K
- Employees
- 4
- Profit
- -23.8K
- Rank RO
- #206.272
- BECONSTEEL DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 739K
- Employees
- 4
- Profit
- 268K
- Rank RO
- #183.460
- DIGITOP-ABML SRL
- Revenue
- 664K
- Employees
- 4
- Profit
- 192K
- Rank RO
- #195.364
- GERO BEDOT SRL
- Revenue
- 663K
- Employees
- 4
- Profit
- 56.1K
- Rank RO
- #195.477
- STEEL TESTING SRL
- Revenue
- 667K
- Employees
- 4
- Profit
- 222K
- Rank RO
- #194.822
- MEGAVOX PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 662K
- Employees
- 4
- Profit
- 39.3K
- Rank RO
- #195.635
- 3M - EXPERTIZARI SI VERIFICARI CONSTRUCTII S.R.L.
- Revenue
- 662K
- Employees
- 4
- Profit
- 68.3K
- Rank RO
- #195.691
- KDR GEOMATICS SRL
- Revenue
- 767K
- Employees
- 4
- Profit
- 45K
- Rank RO
- #179.516
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ASTRUM SRL(current) | 661K | 4 | -41.2K | #195.238 |
| 3D PROJECT SRL | 709K | 4 | 288K | #187.977 |
| PROIECT FOREST VEST S.R.L. | 719K | 4 | 271K | #186.494 |
| BOSCH + WAGNER INTERNATIONAL ENGINEERING SRL | 604K | 4 | -23.8K | #206.272 |
| BECONSTEEL DESIGN S.R.L. | 739K | 4 | 268K | #183.460 |
| DIGITOP-ABML SRL | 664K | 4 | 192K | #195.364 |
| GERO BEDOT SRL | 663K | 4 | 56.1K | #195.477 |
| STEEL TESTING SRL | 667K | 4 | 222K | #194.822 |
| MEGAVOX PROIECT S.R.L. | 662K | 4 | 39.3K | #195.635 |
| 3M - EXPERTIZARI SI VERIFICARI CONSTRUCTII S.R.L. | 662K | 4 | 68.3K | #195.691 |
| KDR GEOMATICS SRL | 767K | 4 | 45K | #179.516 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ASTRUM SRL(you) | 3D PROJECT SRL | PROIECT FOREST VEST S.R.L. | BOSCH + WAGNER INTERNATIONAL ENGINEERING SRL | BECONSTEEL DESIGN S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 661K | 709K | 719K | 604K | 739K |
| Profit | -41.2K | 288K | 271K | -23.8K | 268K |
| Margin | -6,2% | 40,7% | 37,6% | -3,9% | 36,3% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ASTRUM SRL”.