ASTEC SRL
Revenue
917K
2024
Profit
585K
2024
Employees
1
2024
Margin
63,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ASTEC SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 917K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.046 la cifra de afaceri, #1.919 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ASTEC SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 917K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.046 la cifra de afaceri, #1.919 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INDUSTRIAL AUTOMATION & PACKAGING S.R.L. | 915K | 1 | Activități profesionale |
| B2B KONSTRUKTION CONSULT S.R.L. | 925K | 1 | Activități profesionale |
| PIPCONSTRUCT SRL | 942K | 1 | Activități profesionale |
| IG SPECIAL MACHINES & ROBOTS SRL | 888K | 1 | Activități profesionale |
| PICASSO PROJECT S.R.L. | 953K | 1 | Activități profesionale |
| ARTIL PROIECT SRL | 978K | 1 | Activități profesionale |
| RTA PROCONS SRL | 853K | 1 | Activități profesionale |
| INOV ELECTRIC SRL | 986K | 1 | Activități profesionale |
| POLIAS DESIGN S.R.L. | 850K | 1 | Activități profesionale |
| INSERT STUDIO S.R.L. | 835K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 63.8%
- CA / angajat
- 917K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 917K
- Profit net
- 585K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 917K | 585K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ASTEC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ASTEC SRL(current)
- Revenue
- 917K
- Employees
- 1
- Profit
- 585K
- Rank RO
- #161.454
- INDUSTRIAL AUTOMATION & PACKAGING S.R.L.
- Revenue
- 915K
- Employees
- 1
- Profit
- 508K
- Rank RO
- #161.634
- B2B KONSTRUKTION CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 925K
- Employees
- 1
- Profit
- 174K
- Rank RO
- #160.669
- PIPCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 942K
- Employees
- 1
- Profit
- 654K
- Rank RO
- #158.916
- IG SPECIAL MACHINES & ROBOTS SRL
- Revenue
- 888K
- Employees
- 1
- Profit
- 503K
- Rank RO
- #164.656
- PICASSO PROJECT S.R.L.
- Revenue
- 953K
- Employees
- 1
- Profit
- 862K
- Rank RO
- #157.758
- ARTIL PROIECT SRL
- Revenue
- 978K
- Employees
- 1
- Profit
- 554K
- Rank RO
- #155.218
- RTA PROCONS SRL
- Revenue
- 853K
- Employees
- 1
- Profit
- 606K
- Rank RO
- #168.620
- INOV ELECTRIC SRL
- Revenue
- 986K
- Employees
- 1
- Profit
- -312K
- Rank RO
- #154.446
- POLIAS DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 850K
- Employees
- 1
- Profit
- 630K
- Rank RO
- #169.060
- INSERT STUDIO S.R.L.
- Revenue
- 835K
- Employees
- 1
- Profit
- 585K
- Rank RO
- #170.877
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ASTEC SRL(current) | 917K | 1 | 585K | #161.454 |
| INDUSTRIAL AUTOMATION & PACKAGING S.R.L. | 915K | 1 | 508K | #161.634 |
| B2B KONSTRUKTION CONSULT S.R.L. | 925K | 1 | 174K | #160.669 |
| PIPCONSTRUCT SRL | 942K | 1 | 654K | #158.916 |
| IG SPECIAL MACHINES & ROBOTS SRL | 888K | 1 | 503K | #164.656 |
| PICASSO PROJECT S.R.L. | 953K | 1 | 862K | #157.758 |
| ARTIL PROIECT SRL | 978K | 1 | 554K | #155.218 |
| RTA PROCONS SRL | 853K | 1 | 606K | #168.620 |
| INOV ELECTRIC SRL | 986K | 1 | -312K | #154.446 |
| POLIAS DESIGN S.R.L. | 850K | 1 | 630K | #169.060 |
| INSERT STUDIO S.R.L. | 835K | 1 | 585K | #170.877 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ASTEC SRL(you) | INDUSTRIAL AUTOMATION & PACKAGING S.R.L. | B2B KONSTRUKTION CONSULT S.R.L. | PIPCONSTRUCT SRL | IG SPECIAL MACHINES & ROBOTS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 917K | 915K | 925K | 942K | 888K |
| Profit | 585K | 508K | 174K | 654K | 503K |
| Margin | 63,8% | 55,5% | 18,8% | 69,5% | 56,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ASTEC SRL”.