AST CONSTRUCT & TRANS S.R.L.

CUI 43820977·Construcții·Arad·Founded 2024

Revenue

30.6K

2024

Profit

20.1K

2024

Employees

2024

Margin

65,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

AST CONSTRUCT & TRANS S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 30.6K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #28.318 la cifra de afaceri, #16.211 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 65.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
AST CONSTRUCT & TRANS S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 30.6K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 65.7%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #28.318 la cifra de afaceri, #16.211 la profit, #28.930 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#28.318 din 39.568 companii

Top 71.6%

Vezi clasamentul

După profit

#16.211 din 39.568 companii

Top 41.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#28.930 din 39.568 companii

Top 73.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri30.6K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit65.7% vs medie industrie 11.2%

Compania este 5.8× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DIGITAL WHOLE SALE SRL30.5K1Construcții
RURAL COMPLETE ALSERV SRL30.8K1Construcții
BCM CONSTRUCT ARAD S.R.L.30K1Construcții
ELECTROCALOR INSTAL S.R.L.29.7K1Construcții
SANTAMARIA MACARALE SRL31.6K1Construcții
EURO TOP CLASS SRL29.5K1Construcții
CDA TERMO - SANITARE S.R.L.32.1K1Construcții
SARON PROIECT SRL32.2K1Construcții
VALPROF SMART INTEGRATED S.R.L.32.3K1Construcții
ROOFING - DACHDECKEREI SRL33.1K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
65.7%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 67%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    30.6K
    Profit net
    20.1K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la AST CONSTRUCT & TRANS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricAST CONSTRUCT & TRANS S.R.L.(you)DIGITAL WHOLE SALE SRLRURAL COMPLETE ALSERV SRLBCM CONSTRUCT ARAD S.R.L.ELECTROCALOR INSTAL S.R.L.
Revenue
30.6K
30.5K
30.8K
30K
29.7K
Profit
20.1K
1.5K
-28.6K
99 lei
1.9K
Margin
65,7%
5,0%
-93,0%
0,3%
6,5%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “AST CONSTRUCT & TRANS S.R.L.”.