ASFALT USCAT SRL
Revenue
12.7M
2024
Profit
1.6M
2024
Employees
17
2024
Margin
12,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ASFALT USCAT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 12.7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #655 la cifra de afaceri, #364 la profit, #695 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ASFALT USCAT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 12.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #655 la cifra de afaceri, #364 la profit, #695 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Compania este 5.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SCHWARZMULLER ROMANIA S.R.L. | 12.6M | 17 | Comerț en-gros |
| AUTOCHEMICALS SRL | 12.6M | 16 | Comerț en-gros |
| AUTO CAR & TRUCKS TECHNOLOGY SRL | 14.6M | 18 | Comerț en-gros |
| ROL CRIS AUTO SRL | 13.5M | 17 | Comerț en-gros |
| DORTIP IMPEX SRL | 11.9M | 17 | Comerț en-gros |
| DEMO CARS NET SRL | 11.9M | 17 | Comerț en-gros |
| FIRST TRUCK SERVICE SRL | 11.7M | 17 | Comerț en-gros |
| MARTEC AUTOTEHNIC SRL | 9.9M | 17 | Comerț en-gros |
| ROMWEST EURO SRL | 14.1M | 17 | Comerț en-gros |
| MTH ANVELOPE S.R.L. | 13.3M | 16 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.8%
- CA / angajat
- 746K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 12.7M
- Profit net
- 1.6M
- Angajați
- 17
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12.7M | 1.6M | 17 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ASFALT USCAT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ASFALT USCAT SRL(current)
- Revenue
- 12.7M
- Employees
- 17
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #21.392
- SCHWARZMULLER ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 12.6M
- Employees
- 17
- Profit
- -109K
- Rank RO
- #21.540
- AUTOCHEMICALS SRL
- Revenue
- 12.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #21.586
- AUTO CAR & TRUCKS TECHNOLOGY SRL
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #19.021
- ROL CRIS AUTO SRL
- Revenue
- 13.5M
- Employees
- 17
- Profit
- 60.6K
- Rank RO
- #20.317
- DORTIP IMPEX SRL
- Revenue
- 11.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 731K
- Rank RO
- #22.581
- DEMO CARS NET SRL
- Revenue
- 11.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 122K
- Rank RO
- #22.598
- FIRST TRUCK SERVICE SRL
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 17
- Profit
- 750K
- Rank RO
- #22.839
- MARTEC AUTOTEHNIC SRL
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 272K
- Rank RO
- #26.306
- ROMWEST EURO SRL
- Revenue
- 14.1M
- Employees
- 17
- Profit
- 898K
- Rank RO
- #19.574
- MTH ANVELOPE S.R.L.
- Revenue
- 13.3M
- Employees
- 16
- Profit
- -598K
- Rank RO
- #20.567
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ASFALT USCAT SRL(current) | 12.7M | 17 | 1.6M | #21.392 |
| SCHWARZMULLER ROMANIA S.R.L. | 12.6M | 17 | -109K | #21.540 |
| AUTOCHEMICALS SRL | 12.6M | 16 | 1.6M | #21.586 |
| AUTO CAR & TRUCKS TECHNOLOGY SRL | 14.6M | 18 | 1.3M | #19.021 |
| ROL CRIS AUTO SRL | 13.5M | 17 | 60.6K | #20.317 |
| DORTIP IMPEX SRL | 11.9M | 17 | 731K | #22.581 |
| DEMO CARS NET SRL | 11.9M | 17 | 122K | #22.598 |
| FIRST TRUCK SERVICE SRL | 11.7M | 17 | 750K | #22.839 |
| MARTEC AUTOTEHNIC SRL | 9.9M | 17 | 272K | #26.306 |
| ROMWEST EURO SRL | 14.1M | 17 | 898K | #19.574 |
| MTH ANVELOPE S.R.L. | 13.3M | 16 | -598K | #20.567 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ASFALT USCAT SRL(you) | SCHWARZMULLER ROMANIA S.R.L. | AUTOCHEMICALS SRL | AUTO CAR & TRUCKS TECHNOLOGY SRL | ROL CRIS AUTO SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 12.7M | 12.6M | 12.6M | 14.6M | 13.5M |
| Profit | 1.6M | -109K | 1.6M | 1.3M | 60.6K |
| Margin | 12,8% | -0,9% | 13,1% | 8,9% | 0,4% |
| Employees | 17 | 17 | 16 | 18 | 17 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ASFALT USCAT SRL”.