ASCENSO S.R.L.
Revenue
11.5M
2024
Profit
-1.2M
2024
Employees
38
2024
Margin
-10,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ASCENSO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Reparații și instalații mașini, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 11.5M lei (date 2024). În industria de Reparații și instalații mașini (România), compania este #94 la cifra de afaceri, #3.929 la profit, #62 la număr angajați din 3.946 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ASCENSO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Reparații și instalații mașini, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 11.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -10.3%).
- Poziție în industrie
- În industria de Reparații și instalații mașini (România), compania este #94 la cifra de afaceri, #3.929 la profit, #62 la număr angajați din 3.946 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Reparații și instalații mașini (CAEN 33) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 11.5%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 7.3× față de media industriei
Compania este -0.9× față de media industriei
Compania este 8.2× față de media industriei
Industry intelligence
Reparații și instalații mașini (CAEN 33) — 2024
Industry size
6.2B
RON revenue
Total companies
3.946
Total employees
18.351
Industry growth
—
YoY
Top companies
- SOCIETATEA DE REPARATII LOCOMOTIVE C.F.R.- S.C.R.L. BRASOV S.A.233M
- BONATTI S.p.a. PARMA, SUCURSALA BUCURESTI214M
- GE POWER INFRASTRUCTURE ROMANIA S.R.L.145M
- TURBOENERGY POWER CHI�IN�U SUCURSALA T�RGOVI�TE125M
- ARABELLE SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.117M
- GENERAL ELECTRIC GLOBAL SERVICES GMBH BADEN, SUCURSALA BUCURESTI111M
- SOCIETATEA PENTRU SERVICII DE MENTENANTA A RETELEI ELECTRICE DE TRANSPORT "SMART" S.A.107M
- WIND ENERGY SERVICE EAST EUROPE SRL101M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MED INSTALATII SRL | 17.2M | 37 | Reparații și instalații mașini |
| AMG SERVNAV INVEST SRL | 10.3M | 41 | Reparații și instalații mașini |
| GENERAL ROBOTICA MANPOWER S.R.L. | 15M | 40 | Reparații și instalații mașini |
| RES ENERGY SERVICES S.R.L. | 14.4M | 34 | Reparații și instalații mașini |
| R&R BETH FILTRATION SRL | 11.2M | 31 | Reparații și instalații mașini |
| TIM VAS NAVAL S.R.L. | 16.2M | 37 | Reparații și instalații mașini |
| EXPERT SERVICE 24/7 SRL | 13.6M | 31 | Reparații și instalații mașini |
| INTERO INTEGRITY SERVICES S.R.L. | 11.4M | 29 | Reparații și instalații mașini |
| SOCEND IND S.A. | 12.3M | 54 | Reparații și instalații mașini |
| TEHNOPLUS MEDICAL SERVICE SRL | 14.8M | 32 | Reparații și instalații mașini |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 33)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -10.3%
- CA / angajat
- 320K
- Scor risc (0–100)
- 55
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 11.5M
- Profit net
- -1.2M
- Angajați
- 38
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 11.5M | -1.2M | 38 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ASCENSO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ASCENSO S.R.L.(current)
- Revenue
- 11.5M
- Employees
- 38
- Profit
- -1.2M
- Rank RO
- #22.152
- MED INSTALATII SRL
- Revenue
- 17.2M
- Employees
- 37
- Profit
- 657K
- Rank RO
- #16.487
- AMG SERVNAV INVEST SRL
- Revenue
- 10.3M
- Employees
- 41
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #25.383
- GENERAL ROBOTICA MANPOWER S.R.L.
- Revenue
- 15M
- Employees
- 40
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #18.513
- RES ENERGY SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 34
- Profit
- 155K
- Rank RO
- #19.205
- R&R BETH FILTRATION SRL
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 31
- Profit
- 657K
- Rank RO
- #23.804
- TIM VAS NAVAL S.R.L.
- Revenue
- 16.2M
- Employees
- 37
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #17.377
- EXPERT SERVICE 24/7 SRL
- Revenue
- 13.6M
- Employees
- 31
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #20.165
- INTERO INTEGRITY SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 11.4M
- Employees
- 29
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #23.443
- SOCEND IND S.A.
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 54
- Profit
- 955K
- Rank RO
- #22.019
- TEHNOPLUS MEDICAL SERVICE SRL
- Revenue
- 14.8M
- Employees
- 32
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #18.763
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ASCENSO S.R.L.(current) | 11.5M | 38 | -1.2M | #22.152 |
| MED INSTALATII SRL | 17.2M | 37 | 657K | #16.487 |
| AMG SERVNAV INVEST SRL | 10.3M | 41 | 3M | #25.383 |
| GENERAL ROBOTICA MANPOWER S.R.L. | 15M | 40 | 2.5M | #18.513 |
| RES ENERGY SERVICES S.R.L. | 14.4M | 34 | 155K | #19.205 |
| R&R BETH FILTRATION SRL | 11.2M | 31 | 657K | #23.804 |
| TIM VAS NAVAL S.R.L. | 16.2M | 37 | 1.8M | #17.377 |
| EXPERT SERVICE 24/7 SRL | 13.6M | 31 | 1.8M | #20.165 |
| INTERO INTEGRITY SERVICES S.R.L. | 11.4M | 29 | 1.6M | #23.443 |
| SOCEND IND S.A. | 12.3M | 54 | 955K | #22.019 |
| TEHNOPLUS MEDICAL SERVICE SRL | 14.8M | 32 | 2.4M | #18.763 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ASCENSO S.R.L.(you) | MED INSTALATII SRL | AMG SERVNAV INVEST SRL | GENERAL ROBOTICA MANPOWER S.R.L. | RES ENERGY SERVICES S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 11.5M | 17.2M | 10.3M | 15M | 14.4M |
| Profit | -1.2M | 657K | 3M | 2.5M | 155K |
| Margin | -10,3% | 3,8% | 29,4% | 16,4% | 1,1% |
| Employees | 38 | 37 | 41 | 40 | 34 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ASCENSO S.R.L.”.