ASCENS LEASING SRL

CUI 15736340·Tipărire și reproducere·Cluj·Founded 2024

Revenue

299K

2024

Profit

125K

2024

Employees

1

2024

Margin

40,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ASCENS LEASING SRL este o companie micro din sectorul Tipărire și reproducere, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 299K lei (date 2024). În industria de Tipărire și reproducere (România), compania este #895 la cifra de afaceri, #517 la profit, #977 la număr angajați din 3.183 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ASCENS LEASING SRL este o companie micro din sectorul Tipărire și reproducere, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 299K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.6%.
Poziție în industrie
În industria de Tipărire și reproducere (România), compania este #895 la cifra de afaceri, #517 la profit, #977 la număr angajați din 3.183 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Tipărire și reproducere (CAEN 18) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#895 din 3.183 companii

Top 28.1%

Vezi clasamentul

După profit

#517 din 3.183 companii

Top 16.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#977 din 3.183 companii

Top 30.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.7M lei
Marjă medie
13.1%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri299K lei vs medie industrie 1.7M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit40.6% vs medie industrie 13.1%

Compania este 3.1× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Tipărire și reproducere (CAEN 18) — 2024

Industry size

5.3B

RON revenue

Total companies

3.183

Total employees

12.660

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MACHETTA ADVERTISING SRL305K1Tipărire și reproducere
TAGHI AGENCY S.R.L.301K1Tipărire și reproducere
EASY PRINT DIRECT SRL299K1Tipărire și reproducere
PICSOR STUDIO S.R.L.297K1Tipărire și reproducere
GRAPHIC ELEMENT PRODUCTION SRL296K1Tipărire și reproducere
MULTEAM ADV S.R.L.294K1Tipărire și reproducere
PROMO WEB ART S.R.L.281K1Tipărire și reproducere
INTPRESS SRL271K1Tipărire și reproducere
CENTER FOR POSITIVE CHANGE S.R.L.270K1Tipărire și reproducere
BLACK BILBOARD S.R.L.307K1Tipărire și reproducere

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
40.6%
CA / angajat
307K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 33%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    299K
    Profit net
    125K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ASCENS LEASING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricASCENS LEASING SRL(you)MACHETTA ADVERTISING SRLTAGHI AGENCY S.R.L.EASY PRINT DIRECT SRLPICSOR STUDIO S.R.L.
Revenue
299K
305K
301K
299K
297K
Profit
125K
91.8K
173K
2.8K
-41.2K
Margin
40,6%
30,1%
57,4%
0,9%
-13,9%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ASCENS LEASING SRL”.