ARTSILVANIA ENGINEERING S.R.L.

CUI 43821298·Fabricare·Sibiu·Founded 2024

Revenue

216K

2024

Profit

41.3K

2024

Employees

1

2024

Margin

17,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ARTSILVANIA ENGINEERING S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 216K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.431 la cifra de afaceri, #3.113 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ARTSILVANIA ENGINEERING S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 216K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 17.5%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #4.431 la cifra de afaceri, #3.113 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.431 din 8.990 companii

Top 49.3%

Vezi clasamentul

După profit

#3.113 din 8.990 companii

Top 34.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.961 din 8.990 companii

Top 44.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri216K lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit17.5% vs medie industrie 5.8%

Compania este 3.0× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 9

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
BURHIL SCUL�RIE S.R.L.243K1Fabricare
ELECTROSTATIC PAINT S.R.L.244K1Fabricare
MEGA GATE S.R.L.223K1Fabricare
EUROMETAL CUT S.R.L.235K1Fabricare
GOLITECK MONTAJ SRL271K1Fabricare
OPROIU TOOLS S.R.L.235K1Fabricare
AUTO FULMETAL S.R.L.236K1Fabricare
EUROINOXTM S.R.L.236K1Fabricare
NADYRAF PROD S.R.L.236K1Fabricare
VEGA CNC MACHINING S.R.L.234K1Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
17.5%
CA / angajat
235K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 40%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    216K
    Profit net
    41.3K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ARTSILVANIA ENGINEERING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricARTSILVANIA ENGINEERING S.R.L.(you)BURHIL SCUL�RIE S.R.L.ELECTROSTATIC PAINT S.R.L.MEGA GATE S.R.L.EUROMETAL CUT S.R.L.
Revenue
216K
243K
244K
223K
235K
Profit
41.3K
153K
74K
-33.2K
82.5K
Margin
17,5%
63,0%
30,4%
-14,9%
35,1%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ARTSILVANIA ENGINEERING S.R.L.”.