ARTIS DERM S.R.L.

CUI 33972692·Sănătate·Cluj·Founded 2024

Revenue

1.5M

2024

Profit

618K

2024

Employees

3

2024

Margin

39,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ARTIS DERM S.R.L. este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #2.747 la cifra de afaceri, #1.845 la profit, #4.165 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 39.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ARTIS DERM S.R.L. este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 39.9%.
Poziție în industrie
În industria de Sănătate (România), compania este #2.747 la cifra de afaceri, #1.845 la profit, #4.165 la număr angajați din 32.469 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.747 din 32.469 companii

Top 8.5%

Vezi clasamentul

După profit

#1.845 din 32.469 companii

Top 5.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#4.165 din 32.469 companii

Top 12.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1000K lei
Marjă medie
15.6%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.5M lei vs medie industrie 1000K lei

Compania este 1.5× față de media industriei

Marjă profit39.9% vs medie industrie 15.6%

Compania este 2.6× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 3

Compania este 1.0× față de media industriei

Industry intelligence

Sănătate (CAEN 86) — 2024

Industry size

32.5B

RON revenue

Total companies

32.469

Total employees

98.239

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
BENDIS CLINIC SRL1.6M3Sănătate
OFTA VEDEM S.R.L.1.5M3Sănătate
PERIO GRAFT S.R.L.1.5M3Sănătate
SABIN & WEIL RX SRL1.5M3Sănătate
DYNAMIC CROWN DENTAL S.R.L.1.4M3Sănătate
ZENSTUDIODENT S.R.L.1.7M3Sănătate
AWWADS ORTHODONTICS SRL1.7M3Sănătate
SMILE DENTAL CLINIC SRL1.4M3Sănătate
LASER DIGIRADIO SRL1.5M3Sănătate
INNOVIS DENT SRL1.6M3Sănătate

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
39.9%
CA / angajat
516K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 13%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.5M
    Profit net
    618K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ARTIS DERM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricARTIS DERM S.R.L.(you)BENDIS CLINIC SRLOFTA VEDEM S.R.L.PERIO GRAFT S.R.L.SABIN & WEIL RX SRL
Revenue
1.5M
1.6M
1.5M
1.5M
1.5M
Profit
618K
180K
255K
536K
107K
Margin
39,9%
11,4%
17,0%
36,7%
7,3%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ARTIS DERM S.R.L.”.