Revenue

103K

2024

Profit

13.3K

2024

Employees

1

2024

Margin

12,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ART & FACTS S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 103K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #17.257 la cifra de afaceri, #15.620 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ART & FACTS S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 103K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.9%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #17.257 la cifra de afaceri, #15.620 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#17.257 din 28.608 companii

Top 60.3%

Vezi clasamentul

După profit

#15.620 din 28.608 companii

Top 54.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.469 din 28.608 companii

Top 29.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri103K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit12.9% vs medie industrie 16.2%

Compania este 0.8× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
RECOND OIL CONSULTING S.R.L.103K1Activități profesionale
ENERGETIC TRUST S.R.L.104K1Activități profesionale
ARVADI AUDIT S.R.L.100K1Activități profesionale
LEO CAD-PROIECT S.R.L.106K1Activități profesionale
CON-DESIGN S.R.L.106K1Activități profesionale
ENERGY POWER LINES S.R.L.107K1Activități profesionale
BUCOVINA CADASTRU CAJVANA S.R.L.107K1Activități profesionale
TOPCADEXPERTS S.R.L.107K1Activități profesionale
DAVCOM INSTAL S.R.L.108K1Activități profesionale
TEHNIC CONSULT ASIST S.R.L.108K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
12.9%
CA / angajat
103K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 54%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    103K
    Profit net
    13.3K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ART & FACTS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricART & FACTS S.R.L.(you)RECOND OIL CONSULTING S.R.L.ENERGETIC TRUST S.R.L.ARVADI AUDIT S.R.L.LEO CAD-PROIECT S.R.L.
Revenue
103K
103K
104K
100K
106K
Profit
13.3K
74.9K
43.5K
43.5K
10.3K
Margin
12,9%
72,4%
41,8%
43,6%
9,7%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ART & FACTS S.R.L.”.