ART-ANA S.R.L.
Revenue
1.9M
2024
Profit
7.7K
2024
Employees
7
2024
Margin
0,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ART-ANA S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #6.680 la cifra de afaceri, #26.850 la profit, #4.369 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ART-ANA S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #6.680 la cifra de afaceri, #26.850 la profit, #4.369 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| USD SPEDITION S.R.L. | 2M | 7 | Transport |
| STAGIMPEX SRL | 2.2M | 7 | Transport |
| IUTE TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L. | 1.8M | 7 | Transport |
| IGUANA TRANS SRL | 1.8M | 7 | Transport |
| RONY NORD SPEED S.R.L. | 2M | 7 | Transport |
| SDK ALTERNATIVE TRANS SRL | 2M | 7 | Transport |
| MIRON LIQUID LOGISTIC S.R.L. | 2M | 7 | Transport |
| TRANS IOAN IAC SRL | 2M | 7 | Transport |
| LIU & FLO EXPRESS SRL | 2M | 7 | Transport |
| PRODCONT SRL | 2M | 7 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.4%
- CA / angajat
- 282K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.9M
- Profit net
- 7.7K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.9M | 7.7K | 7 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ART-ANA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ART-ANA S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 7.7K
- Rank RO
- #96.316
- USD SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- 10.3K
- Rank RO
- #94.205
- STAGIMPEX SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 7
- Profit
- -200K
- Rank RO
- #88.914
- IUTE TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 89.6K
- Rank RO
- #104.971
- IGUANA TRANS SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 91.2K
- Rank RO
- #105.137
- RONY NORD SPEED S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- -250K
- Rank RO
- #96.395
- SDK ALTERNATIVE TRANS SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #96.422
- MIRON LIQUID LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- -99.3K
- Rank RO
- #96.141
- TRANS IOAN IAC SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- -65.5K
- Rank RO
- #96.659
- LIU & FLO EXPRESS SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- 11.3K
- Rank RO
- #96.877
- PRODCONT SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- 74.8K
- Rank RO
- #95.752
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ART-ANA S.R.L.(current) | 1.9M | 7 | 7.7K | #96.316 |
| USD SPEDITION S.R.L. | 2M | 7 | 10.3K | #94.205 |
| STAGIMPEX SRL | 2.2M | 7 | -200K | #88.914 |
| IUTE TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L. | 1.8M | 7 | 89.6K | #104.971 |
| IGUANA TRANS SRL | 1.8M | 7 | 91.2K | #105.137 |
| RONY NORD SPEED S.R.L. | 2M | 7 | -250K | #96.395 |
| SDK ALTERNATIVE TRANS SRL | 2M | 7 | 107K | #96.422 |
| MIRON LIQUID LOGISTIC S.R.L. | 2M | 7 | -99.3K | #96.141 |
| TRANS IOAN IAC SRL | 2M | 7 | -65.5K | #96.659 |
| LIU & FLO EXPRESS SRL | 2M | 7 | 11.3K | #96.877 |
| PRODCONT SRL | 2M | 7 | 74.8K | #95.752 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ART-ANA S.R.L.(you) | USD SPEDITION S.R.L. | STAGIMPEX SRL | IUTE TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L. | IGUANA TRANS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.9M | 2M | 2.2M | 1.8M | 1.8M |
| Profit | 7.7K | 10.3K | -200K | 89.6K | 91.2K |
| Margin | 0,4% | 0,5% | -9,1% | 5,1% | 5,2% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ART-ANA S.R.L.”.