ARHIVE GMR SRL
Revenue
1.2M
2024
Profit
253K
2024
Employees
8
2024
Margin
21,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ARHIVE GMR SRL este o companie mică din sectorul Biblioteci, muzee, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024). În industria de Biblioteci, muzee (România), compania este #53 la cifra de afaceri, #57 la profit, #34 la număr angajați din 351 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ARHIVE GMR SRL este o companie mică din sectorul Biblioteci, muzee, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Biblioteci, muzee (România), compania este #53 la cifra de afaceri, #57 la profit, #34 la număr angajați din 351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Biblioteci, muzee (CAEN 91) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.2M lei
- Marjă medie
- 15.1%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Biblioteci, muzee (CAEN 91) — 2024
Industry size
433M
RON revenue
Total companies
351
Total employees
1.854
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PAPER SERV COMPANY SRL | 1.3M | 8 | Biblioteci, muzee |
| ARCHIVE BLUE S.R.L. | 1.3M | 8 | Biblioteci, muzee |
| LIFE STORAGE S.R.L. | 1.2M | 7 | Biblioteci, muzee |
| DEPOZITAR INFOARHIVE SRL | 1.3M | 9 | Biblioteci, muzee |
| PRO RESTAURATIO SRL | 1.3M | 7 | Biblioteci, muzee |
| ARHIVA JAYATE S.R.L. | 1.2M | 10 | Biblioteci, muzee |
| ARHIVE LOGISTIC BANAT SRL | 1.6M | 8 | Biblioteci, muzee |
| SICAR ARCHISERV S.R.L. | 1.6M | 8 | Biblioteci, muzee |
| ART REMAKE S.R.L. | 1M | 7 | Biblioteci, muzee |
| DEFA SRL | 1M | 7 | Biblioteci, muzee |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 91)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 21.1%
- CA / angajat
- 150K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.2M
- Profit net
- 253K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.2M | 253K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ARHIVE GMR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ARHIVE GMR SRL(current)
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 253K
- Rank RO
- #135.871
- PAPER SERV COMPANY SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 484K
- Rank RO
- #130.108
- ARCHIVE BLUE S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 274K
- Rank RO
- #126.969
- LIFE STORAGE S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 738K
- Rank RO
- #137.403
- DEPOZITAR INFOARHIVE SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 42.2K
- Rank RO
- #127.435
- PRO RESTAURATIO SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 273K
- Rank RO
- #127.380
- ARHIVA JAYATE S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 91K
- Rank RO
- #133.936
- ARHIVE LOGISTIC BANAT SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 595K
- Rank RO
- #113.717
- SICAR ARCHISERV S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 321K
- Rank RO
- #111.955
- ART REMAKE S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 7
- Profit
- 8.8K
- Rank RO
- #148.486
- DEFA SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 7
- Profit
- 84.4K
- Rank RO
- #148.789
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ARHIVE GMR SRL(current) | 1.2M | 8 | 253K | #135.871 |
| PAPER SERV COMPANY SRL | 1.3M | 8 | 484K | #130.108 |
| ARCHIVE BLUE S.R.L. | 1.3M | 8 | 274K | #126.969 |
| LIFE STORAGE S.R.L. | 1.2M | 7 | 738K | #137.403 |
| DEPOZITAR INFOARHIVE SRL | 1.3M | 9 | 42.2K | #127.435 |
| PRO RESTAURATIO SRL | 1.3M | 7 | 273K | #127.380 |
| ARHIVA JAYATE S.R.L. | 1.2M | 10 | 91K | #133.936 |
| ARHIVE LOGISTIC BANAT SRL | 1.6M | 8 | 595K | #113.717 |
| SICAR ARCHISERV S.R.L. | 1.6M | 8 | 321K | #111.955 |
| ART REMAKE S.R.L. | 1M | 7 | 8.8K | #148.486 |
| DEFA SRL | 1M | 7 | 84.4K | #148.789 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ARHIVE GMR SRL(you) | PAPER SERV COMPANY SRL | ARCHIVE BLUE S.R.L. | LIFE STORAGE S.R.L. | DEPOZITAR INFOARHIVE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.2M | 1.3M | 1.3M | 1.2M | 1.3M |
| Profit | 253K | 484K | 274K | 738K | 42.2K |
| Margin | 21,1% | 38,0% | 20,7% | 62,6% | 3,2% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 7 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ARHIVE GMR SRL”.