ARHIGRAF SRL
Revenue
2.3M
2024
Profit
22.9K
2024
Employees
9
2024
Margin
1,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ARHIGRAF SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.693 la cifra de afaceri, #14.216 la profit, #1.043 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ARHIGRAF SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.693 la cifra de afaceri, #14.216 la profit, #1.043 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.2× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CONSTRUCT CC S.R.L. | 2.5M | 9 | Activități profesionale |
| ADIFEIER SRL | 2.2M | 9 | Activități profesionale |
| AGROAUTOTEST SRL | 2.3M | 9 | Activități profesionale |
| TRAFFIC AUDIT CONSULTING SRL | 2.3M | 9 | Activități profesionale |
| POD-PROIECT S.R.L. | 2.3M | 9 | Activități profesionale |
| COMPACT PROIECT MANAGEMENT S.R.L. | 2.2M | 9 | Activități profesionale |
| PROMS ING ARHITECTURE SRL | 2.4M | 8 | Activități profesionale |
| ALPHA TESTING S.R.L. | 2.2M | 9 | Activități profesionale |
| PLANSHOW S.R.L. | 2.4M | 9 | Activități profesionale |
| AVENSIS COMPANY SRL | 2.4M | 9 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.0%
- CA / angajat
- 257K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.3M
- Profit net
- 22.9K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.3M | 22.9K | 9 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ARHIGRAF SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ARHIGRAF SRL(current)
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 22.9K
- Rank RO
- #85.217
- CONSTRUCT CC S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 549K
- Rank RO
- #79.498
- ADIFEIER SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 519K
- Rank RO
- #90.321
- AGROAUTOTEST SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 674K
- Rank RO
- #84.879
- TRAFFIC AUDIT CONSULTING SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #86.586
- POD-PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 30.1K
- Rank RO
- #86.645
- COMPACT PROIECT MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 592K
- Rank RO
- #87.301
- PROMS ING ARHITECTURE SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #81.600
- ALPHA TESTING S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 925K
- Rank RO
- #87.637
- PLANSHOW S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #82.320
- AVENSIS COMPANY SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 9
- Profit
- 799K
- Rank RO
- #82.076
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ARHIGRAF SRL(current) | 2.3M | 9 | 22.9K | #85.217 |
| CONSTRUCT CC S.R.L. | 2.5M | 9 | 549K | #79.498 |
| ADIFEIER SRL | 2.2M | 9 | 519K | #90.321 |
| AGROAUTOTEST SRL | 2.3M | 9 | 674K | #84.879 |
| TRAFFIC AUDIT CONSULTING SRL | 2.3M | 9 | 1.1M | #86.586 |
| POD-PROIECT S.R.L. | 2.3M | 9 | 30.1K | #86.645 |
| COMPACT PROIECT MANAGEMENT S.R.L. | 2.2M | 9 | 592K | #87.301 |
| PROMS ING ARHITECTURE SRL | 2.4M | 8 | 1.2M | #81.600 |
| ALPHA TESTING S.R.L. | 2.2M | 9 | 925K | #87.637 |
| PLANSHOW S.R.L. | 2.4M | 9 | 1M | #82.320 |
| AVENSIS COMPANY SRL | 2.4M | 9 | 799K | #82.076 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ARHIGRAF SRL(you) | CONSTRUCT CC S.R.L. | ADIFEIER SRL | AGROAUTOTEST SRL | TRAFFIC AUDIT CONSULTING SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.3M | 2.5M | 2.2M | 2.3M | 2.3M |
| Profit | 22.9K | 549K | 519K | 674K | 1.1M |
| Margin | 1,0% | 22,2% | 24,1% | 29,0% | 47,3% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ARHIGRAF SRL”.