Revenue

590K

2024

Profit

48.9K

2024

Employees

9

2024

Margin

7,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ARESCAREI SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 590K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #9.638 la cifra de afaceri, #12.490 la profit, #2.987 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ARESCAREI SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 590K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.7%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #9.638 la cifra de afaceri, #12.490 la profit, #2.987 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#9.638 din 39.568 companii

Top 24.4%

Vezi clasamentul

După profit

#12.490 din 39.568 companii

Top 31.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.987 din 39.568 companii

Top 7.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri590K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.4× față de media industriei

Marjă profit7.7% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.7× față de media industriei

Angajați9 vs medie industrie 4

Compania este 2.5× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PASDESIGN SRL641K9Construcții
ELECTRIC NICOSERV SRL648K9Construcții
MONTARE FIER BETON S.R.L.652K9Construcții
VALI ELECTRIC WAVE SRL615K9Construcții
FIRST RICH BUILDER S.R.L.660K9Construcții
LIGHT WIZARD SRL604K9Construcții
FDF ELECTRIC GRUP SRL670K9Construcții
NEW MAP INVEST SRL596K9Construcții
2M GAS PROJECTS SUD S.R.L.591K9Construcții
DAVIC INVEST SRL591K9Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
7.7%
CA / angajat
70.4K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 22%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    590K
    Profit net
    48.9K
    Angajați
    9

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ARESCAREI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricARESCAREI SRL(you)PASDESIGN SRLELECTRIC NICOSERV SRLMONTARE FIER BETON S.R.L.VALI ELECTRIC WAVE SRL
Revenue
590K
641K
648K
652K
615K
Profit
48.9K
-195K
94K
1.2K
-22.1K
Margin
7,7%
-30,4%
14,5%
0,2%
-3,6%
Employees
9
9
9
9
9
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ARESCAREI SRL”.