ARCON STIL CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
931K
2024
Profit
507K
2024
Employees
6
2024
Margin
51,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ARCON STIL CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 931K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #11.853 la cifra de afaceri, #5.018 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 51.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ARCON STIL CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 931K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 51.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #11.853 la cifra de afaceri, #5.018 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 5.3× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LUXCON CARPATI S.R.L. | 966K | 6 | Construcții |
| SOCIS LOGISTIC CONSTRUCT S.R.L. | 952K | 6 | Construcții |
| SGI UTILAJ CONSTRUCTII SRL | 1.1M | 6 | Construcții |
| MORADI SMART BUILDING S.R.L. | 892K | 6 | Construcții |
| PERFECT MASON SRL | 1.1M | 6 | Construcții |
| GLASS LUXURY S.R.L. | 871K | 6 | Construcții |
| MONMARC CONSTRUCT SRL | 978K | 6 | Construcții |
| ESN FINISAJE SRL | 977K | 6 | Construcții |
| SD EXTINS CONS S.R.L. | 976K | 6 | Construcții |
| TENCO HOUSE S.R.L. | 973K | 6 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 51.8%
- CA / angajat
- 163K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 931K
- Profit net
- 507K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 931K | 507K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ARCON STIL CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ARCON STIL CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 931K
- Employees
- 6
- Profit
- 507K
- Rank RO
- #155.207
- LUXCON CARPATI S.R.L.
- Revenue
- 966K
- Employees
- 6
- Profit
- 76.8K
- Rank RO
- #156.452
- SOCIS LOGISTIC CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 952K
- Employees
- 6
- Profit
- -171K
- Rank RO
- #157.841
- SGI UTILAJ CONSTRUCTII SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #146.337
- MORADI SMART BUILDING S.R.L.
- Revenue
- 892K
- Employees
- 6
- Profit
- 7.4K
- Rank RO
- #164.149
- PERFECT MASON SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #144.488
- GLASS LUXURY S.R.L.
- Revenue
- 871K
- Employees
- 6
- Profit
- 9.4K
- Rank RO
- #166.510
- MONMARC CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 978K
- Employees
- 6
- Profit
- 12.1K
- Rank RO
- #155.191
- ESN FINISAJE SRL
- Revenue
- 977K
- Employees
- 6
- Profit
- 527K
- Rank RO
- #155.288
- SD EXTINS CONS S.R.L.
- Revenue
- 976K
- Employees
- 6
- Profit
- 432K
- Rank RO
- #155.396
- TENCO HOUSE S.R.L.
- Revenue
- 973K
- Employees
- 6
- Profit
- -78.9K
- Rank RO
- #155.702
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ARCON STIL CONSTRUCT S.R.L.(current) | 931K | 6 | 507K | #155.207 |
| LUXCON CARPATI S.R.L. | 966K | 6 | 76.8K | #156.452 |
| SOCIS LOGISTIC CONSTRUCT S.R.L. | 952K | 6 | -171K | #157.841 |
| SGI UTILAJ CONSTRUCTII SRL | 1.1M | 6 | 112K | #146.337 |
| MORADI SMART BUILDING S.R.L. | 892K | 6 | 7.4K | #164.149 |
| PERFECT MASON SRL | 1.1M | 6 | 189K | #144.488 |
| GLASS LUXURY S.R.L. | 871K | 6 | 9.4K | #166.510 |
| MONMARC CONSTRUCT SRL | 978K | 6 | 12.1K | #155.191 |
| ESN FINISAJE SRL | 977K | 6 | 527K | #155.288 |
| SD EXTINS CONS S.R.L. | 976K | 6 | 432K | #155.396 |
| TENCO HOUSE S.R.L. | 973K | 6 | -78.9K | #155.702 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ARCON STIL CONSTRUCT S.R.L.(you) | LUXCON CARPATI S.R.L. | SOCIS LOGISTIC CONSTRUCT S.R.L. | SGI UTILAJ CONSTRUCTII SRL | MORADI SMART BUILDING S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 931K | 966K | 952K | 1.1M | 892K |
| Profit | 507K | 76.8K | -171K | 112K | 7.4K |
| Margin | 51,8% | 8,0% | -18,0% | 10,4% | 0,8% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ARCON STIL CONSTRUCT S.R.L.”.