APETIT CATERING SRL
Revenue
5.4M
2024
Profit
330K
2024
Employees
27
2024
Margin
6,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
APETIT CATERING SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 5.4M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #1.078 la cifra de afaceri, #2.070 la profit, #718 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- APETIT CATERING SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 5.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #1.078 la cifra de afaceri, #2.070 la profit, #718 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 4.9× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 6.3× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SFI EVENT SRL | 5.2M | 27 | Alimentație și servicii |
| CITY SPORTS RESTAURANTS S.R.L. | 5.7M | 28 | Alimentație și servicii |
| INORI SRL | 4.8M | 27 | Alimentație și servicii |
| LA BROSCUTA COMPLEX TURISTIC SRL | 4.7M | 27 | Alimentație și servicii |
| MAX WHITE ROCK S.R.L. | 5.4M | 27 | Alimentație și servicii |
| KONVIKTUS SRL | 4.7M | 27 | Alimentație și servicii |
| EXCLUSIVE CAFE SRL | 5M | 25 | Alimentație și servicii |
| SCOMIR SRL | 5.5M | 27 | Alimentație și servicii |
| MATTINO-CONSTRUCT S.R.L. | 5.3M | 27 | Alimentație și servicii |
| SAN RESTAURANT S.R.L. | 5.6M | 27 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.1%
- CA / angajat
- 201K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.4M
- Profit net
- 330K
- Angajați
- 27
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.4M | 330K | 27 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la APETIT CATERING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- APETIT CATERING SRL(current)
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 27
- Profit
- 330K
- Rank RO
- #43.044
- SFI EVENT SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 27
- Profit
- 353K
- Rank RO
- #45.013
- CITY SPORTS RESTAURANTS S.R.L.
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 28
- Profit
- 366K
- Rank RO
- #41.709
- INORI SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 27
- Profit
- 262K
- Rank RO
- #47.598
- LA BROSCUTA COMPLEX TURISTIC SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 27
- Profit
- 94.3K
- Rank RO
- #48.581
- MAX WHITE ROCK S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 27
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #43.304
- KONVIKTUS SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 27
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #48.739
- EXCLUSIVE CAFE SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 25
- Profit
- 98.7K
- Rank RO
- #45.945
- SCOMIR SRL
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 27
- Profit
- 205K
- Rank RO
- #42.346
- MATTINO-CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 27
- Profit
- 341K
- Rank RO
- #44.186
- SAN RESTAURANT S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 27
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #42.010
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| APETIT CATERING SRL(current) | 5.4M | 27 | 330K | #43.044 |
| SFI EVENT SRL | 5.2M | 27 | 353K | #45.013 |
| CITY SPORTS RESTAURANTS S.R.L. | 5.7M | 28 | 366K | #41.709 |
| INORI SRL | 4.8M | 27 | 262K | #47.598 |
| LA BROSCUTA COMPLEX TURISTIC SRL | 4.7M | 27 | 94.3K | #48.581 |
| MAX WHITE ROCK S.R.L. | 5.4M | 27 | 149K | #43.304 |
| KONVIKTUS SRL | 4.7M | 27 | 117K | #48.739 |
| EXCLUSIVE CAFE SRL | 5M | 25 | 98.7K | #45.945 |
| SCOMIR SRL | 5.5M | 27 | 205K | #42.346 |
| MATTINO-CONSTRUCT S.R.L. | 5.3M | 27 | 341K | #44.186 |
| SAN RESTAURANT S.R.L. | 5.6M | 27 | 1.5M | #42.010 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | APETIT CATERING SRL(you) | SFI EVENT SRL | CITY SPORTS RESTAURANTS S.R.L. | INORI SRL | LA BROSCUTA COMPLEX TURISTIC SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.4M | 5.2M | 5.7M | 4.8M | 4.7M |
| Profit | 330K | 353K | 366K | 262K | 94.3K |
| Margin | 6,1% | 6,8% | 6,5% | 5,4% | 2,0% |
| Employees | 27 | 27 | 28 | 27 | 27 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “APETIT CATERING SRL”.