APAZOL TRANS SRL
Revenue
13.8M
2024
Profit
1.5M
2024
Employees
51
2024
Margin
9,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
APAZOL TRANS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 13.8M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #994 la cifra de afaceri, #572 la profit, #458 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- APAZOL TRANS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 13.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #994 la cifra de afaceri, #572 la profit, #458 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 9.9× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 15.7× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALS TRANS SRL | 15.8M | 56 | Transport |
| UTIL NRG CARGO SRL | 17.9M | 51 | Transport |
| PUBLITRANS STARLINE SRL | 15.4M | 48 | Transport |
| JERICH ROMANIA S.R.L. | 16M | 49 | Transport |
| NAFRAMA COM SRL | 14.7M | 55 | Transport |
| VERSAV TRANS S.R.L. | 14.4M | 48 | Transport |
| FRIGONET LOGISTICS S.R.L. | 17M | 52 | Transport |
| SPM GAZ SRL | 13.4M | 49 | Transport |
| ADRESS TRAVEL SRL | 14M | 47 | Transport |
| SYE TRUCKING SRL | 14.6M | 45 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.7%
- CA / angajat
- 295K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 13.8M
- Profit net
- 1.5M
- Angajați
- 51
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 13.8M | 1.5M | 51 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la APAZOL TRANS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- APAZOL TRANS SRL(current)
- Revenue
- 13.8M
- Employees
- 51
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #18.499
- ALS TRANS SRL
- Revenue
- 15.8M
- Employees
- 56
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #17.720
- UTIL NRG CARGO SRL
- Revenue
- 17.9M
- Employees
- 51
- Profit
- 125K
- Rank RO
- #15.949
- PUBLITRANS STARLINE SRL
- Revenue
- 15.4M
- Employees
- 48
- Profit
- 665K
- Rank RO
- #18.093
- JERICH ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 16M
- Employees
- 49
- Profit
- 582K
- Rank RO
- #17.571
- NAFRAMA COM SRL
- Revenue
- 14.7M
- Employees
- 55
- Profit
- 579K
- Rank RO
- #18.945
- VERSAV TRANS S.R.L.
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 48
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #19.188
- FRIGONET LOGISTICS S.R.L.
- Revenue
- 17M
- Employees
- 52
- Profit
- 575K
- Rank RO
- #16.672
- SPM GAZ SRL
- Revenue
- 13.4M
- Employees
- 49
- Profit
- 221K
- Rank RO
- #20.383
- ADRESS TRAVEL SRL
- Revenue
- 14M
- Employees
- 47
- Profit
- 412K
- Rank RO
- #19.677
- SYE TRUCKING SRL
- Revenue
- 14.6M
- Employees
- 45
- Profit
- 664K
- Rank RO
- #19.057
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| APAZOL TRANS SRL(current) | 13.8M | 51 | 1.5M | #18.499 |
| ALS TRANS SRL | 15.8M | 56 | 1.3M | #17.720 |
| UTIL NRG CARGO SRL | 17.9M | 51 | 125K | #15.949 |
| PUBLITRANS STARLINE SRL | 15.4M | 48 | 665K | #18.093 |
| JERICH ROMANIA S.R.L. | 16M | 49 | 582K | #17.571 |
| NAFRAMA COM SRL | 14.7M | 55 | 579K | #18.945 |
| VERSAV TRANS S.R.L. | 14.4M | 48 | 1.2M | #19.188 |
| FRIGONET LOGISTICS S.R.L. | 17M | 52 | 575K | #16.672 |
| SPM GAZ SRL | 13.4M | 49 | 221K | #20.383 |
| ADRESS TRAVEL SRL | 14M | 47 | 412K | #19.677 |
| SYE TRUCKING SRL | 14.6M | 45 | 664K | #19.057 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | APAZOL TRANS SRL(you) | ALS TRANS SRL | UTIL NRG CARGO SRL | PUBLITRANS STARLINE SRL | JERICH ROMANIA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 13.8M | 15.8M | 17.9M | 15.4M | 16M |
| Profit | 1.5M | 1.3M | 125K | 665K | 582K |
| Margin | 9,7% | 8,4% | 0,7% | 4,3% | 3,6% |
| Employees | 51 | 56 | 51 | 48 | 49 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “APAZOL TRANS SRL”.