APASERV SATU MARE SA
Revenue
123M
2024
Profit
14.6M
2024
Employees
422
2024
Margin
11,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
APASERV SATU MARE SA este o companie mare din sectorul Captare și tratare apă, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 123M lei (date 2024). În industria de Captare și tratare apă (România), compania este #24 la cifra de afaceri, #24 la profit, #34 la număr angajați din 367 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- APASERV SATU MARE SA este o companie mare din sectorul Captare și tratare apă, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 123M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Captare și tratare apă (România), compania este #24 la cifra de afaceri, #24 la profit, #34 la număr angajați din 367 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Captare și tratare apă (CAEN 36) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 24.1M lei
- Marjă medie
- 9.7%
- Angajați medie
- 94
Companie vs medie industrie
Compania este 5.1× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 4.5× față de media industriei
Industry intelligence
Captare și tratare apă (CAEN 36) — 2024
Industry size
8.9B
RON revenue
Total companies
367
Total employees
34.458
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AQUABIS SA | 118M | 457 | Captare și tratare apă |
| COMPANIA DE UTILITATI PUBLICE SA | 116M | 468 | Captare și tratare apă |
| COMPANIA DE AP� OLT SA | 116M | 504 | Captare și tratare apă |
| COMPANIA JUDETEANA APA SERV S.A. | 159M | 466 | Captare și tratare apă |
| NOVA APASERV SA | 96.3M | 478 | Captare și tratare apă |
| COMPANIA DE APA ORADEA SA | 165M | 512 | Captare și tratare apă |
| HIDRO PRAHOVA SA | 132M | 694 | Captare și tratare apă |
| VITAL SA | 145M | 623 | Captare și tratare apă |
| AQUAVAS SA | 106M | 605 | Captare și tratare apă |
| AQUACARAS SA | 82.1M | 481 | Captare și tratare apă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 36)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 11.4%
- CA / angajat
- 302K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 123M
- Profit net
- 14.6M
- Angajați
- 422
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 123M | 14.6M | 422 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la APASERV SATU MARE SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- APASERV SATU MARE SA(current)
- Revenue
- 123M
- Employees
- 422
- Profit
- 14.6M
- Rank RO
- #2.504
- AQUABIS SA
- Revenue
- 118M
- Employees
- 457
- Profit
- 14.8M
- Rank RO
- #2.709
- COMPANIA DE UTILITATI PUBLICE SA
- Revenue
- 116M
- Employees
- 468
- Profit
- 17.6M
- Rank RO
- #2.750
- COMPANIA DE AP� OLT SA
- Revenue
- 116M
- Employees
- 504
- Profit
- 15.7M
- Rank RO
- #2.753
- COMPANIA JUDETEANA APA SERV S.A.
- Revenue
- 159M
- Employees
- 466
- Profit
- 33.2M
- Rank RO
- #1.966
- NOVA APASERV SA
- Revenue
- 96.3M
- Employees
- 478
- Profit
- 4.6M
- Rank RO
- #3.337
- COMPANIA DE APA ORADEA SA
- Revenue
- 165M
- Employees
- 512
- Profit
- 28.4M
- Rank RO
- #1.853
- HIDRO PRAHOVA SA
- Revenue
- 132M
- Employees
- 694
- Profit
- 8.9M
- Rank RO
- #2.414
- VITAL SA
- Revenue
- 145M
- Employees
- 623
- Profit
- 20.2M
- Rank RO
- #2.199
- AQUAVAS SA
- Revenue
- 106M
- Employees
- 605
- Profit
- 12.2M
- Rank RO
- #3.036
- AQUACARAS SA
- Revenue
- 82.1M
- Employees
- 481
- Profit
- 4.7M
- Rank RO
- #3.885
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| APASERV SATU MARE SA(current) | 123M | 422 | 14.6M | #2.504 |
| AQUABIS SA | 118M | 457 | 14.8M | #2.709 |
| COMPANIA DE UTILITATI PUBLICE SA | 116M | 468 | 17.6M | #2.750 |
| COMPANIA DE AP� OLT SA | 116M | 504 | 15.7M | #2.753 |
| COMPANIA JUDETEANA APA SERV S.A. | 159M | 466 | 33.2M | #1.966 |
| NOVA APASERV SA | 96.3M | 478 | 4.6M | #3.337 |
| COMPANIA DE APA ORADEA SA | 165M | 512 | 28.4M | #1.853 |
| HIDRO PRAHOVA SA | 132M | 694 | 8.9M | #2.414 |
| VITAL SA | 145M | 623 | 20.2M | #2.199 |
| AQUAVAS SA | 106M | 605 | 12.2M | #3.036 |
| AQUACARAS SA | 82.1M | 481 | 4.7M | #3.885 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | APASERV SATU MARE SA(you) | AQUABIS SA | COMPANIA DE UTILITATI PUBLICE SA | COMPANIA DE AP� OLT SA | COMPANIA JUDETEANA APA SERV S.A. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 123M | 118M | 116M | 116M | 159M |
| Profit | 14.6M | 14.8M | 17.6M | 15.7M | 33.2M |
| Margin | 11,4% | 12,6% | 15,2% | 13,5% | 20,9% |
| Employees | 422 | 457 | 468 | 504 | 466 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “APASERV SATU MARE SA”.