Revenue

737K

2024

Profit

111K

2024

Employees

2024

Margin

15,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ANIBALI S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 737K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #22.901 la cifra de afaceri, #16.543 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ANIBALI S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 737K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.1%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #22.901 la cifra de afaceri, #16.543 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#22.901 din 63.035 companii

Top 36.3%

Vezi clasamentul

După profit

#16.543 din 63.035 companii

Top 26.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#41.561 din 63.035 companii

Top 65.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
8.1M lei
Marjă medie
4.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri737K lei vs medie industrie 8.1M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit15.1% vs medie industrie 4.2%

Compania este 3.6× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024

Industry size

508B

RON revenue

Total companies

63.035

Total employees

317.294

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
LACY SRL728K1Comerț en-gros
FOCUS SRL768K1Comerț en-gros
TRACKLAND S.R.L.682K1Comerț en-gros
SMART RESULTS SRL737K1Comerț en-gros
MATPAV BUSINESS S.R.L.737K1Comerț en-gros
AGROPARK UTILAJE CTA S.R.L.737K1Comerț en-gros
CREATIVE BLASTER SRL736K1Comerț en-gros
CRYOMAC SOLUTIONS S.R.L.736K1Comerț en-gros
GLOBAL PROINVEST S.R.L.736K1Comerț en-gros
TORONE IMPEX S.R.L.737K1Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
15.1%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 20%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    737K
    Profit net
    111K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ANIBALI S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricANIBALI S.R.L.(you)LACY SRLFOCUS SRLTRACKLAND S.R.L.SMART RESULTS SRL
Revenue
737K
728K
768K
682K
737K
Profit
111K
860 lei
272K
176K
4.5K
Margin
15,1%
0,1%
35,4%
25,7%
0,6%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ANIBALI S.R.L.”.