ANESOFT SRL
Revenue
295K
2024
Profit
61K
2024
Employees
4
2024
Margin
20,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ANESOFT SRL este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 295K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #15.060 la cifra de afaceri, #19.659 la profit, #2.013 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ANESOFT SRL este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 295K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #15.060 la cifra de afaceri, #19.659 la profit, #2.013 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HEXCOGNITIVE S.R.L. | 268K | 4 | IT |
| ALTASHOP SRL | 339K | 4 | IT |
| ITSOFTGROUP SRL | 297K | 4 | IT |
| MACHO SORAMY SOFTWARE S.R.L. | 298K | 4 | IT |
| DIGITALSTEEZ S.R.L. | 298K | 4 | IT |
| NORABYTES S.R.L. | 301K | 4 | IT |
| OLTENIA BEST SERV SRL | 349K | 4 | IT |
| PIXEL ART S.R.L. | 306K | 4 | IT |
| POPIX RD S.R.L. | 281K | 4 | IT |
| Firma (CUI 50648085) | 325K | 4 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 20.6%
- CA / angajat
- 73.9K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 34%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 295K
- Profit net
- 61K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 295K | 61K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ANESOFT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ANESOFT SRL(current)
- Revenue
- 295K
- Employees
- 4
- Profit
- 61K
- Rank RO
- #306.799
- HEXCOGNITIVE S.R.L.
- Revenue
- 268K
- Employees
- 4
- Profit
- 78.7K
- Rank RO
- #333.361
- ALTASHOP SRL
- Revenue
- 339K
- Employees
- 4
- Profit
- 12.5K
- Rank RO
- #279.761
- ITSOFTGROUP SRL
- Revenue
- 297K
- Employees
- 4
- Profit
- 62K
- Rank RO
- #304.058
- MACHO SORAMY SOFTWARE S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 4
- Profit
- 66.7K
- Rank RO
- #303.204
- DIGITALSTEEZ S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 4
- Profit
- 2.4K
- Rank RO
- #301.493
- NORABYTES S.R.L.
- Revenue
- 301K
- Employees
- 4
- Profit
- -81.9K
- Rank RO
- #296.374
- OLTENIA BEST SERV SRL
- Revenue
- 349K
- Employees
- 4
- Profit
- 235K
- Rank RO
- #276.125
- PIXEL ART S.R.L.
- Revenue
- 306K
- Employees
- 4
- Profit
- 4.1K
- Rank RO
- #293.819
- POPIX RD S.R.L.
- Revenue
- 281K
- Employees
- 4
- Profit
- -22.1K
- Rank RO
- #322.600
- Firma (CUI 50648085)
- Revenue
- 325K
- Employees
- 4
- Profit
- 76.9K
- Rank RO
- #285.453
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ANESOFT SRL(current) | 295K | 4 | 61K | #306.799 |
| HEXCOGNITIVE S.R.L. | 268K | 4 | 78.7K | #333.361 |
| ALTASHOP SRL | 339K | 4 | 12.5K | #279.761 |
| ITSOFTGROUP SRL | 297K | 4 | 62K | #304.058 |
| MACHO SORAMY SOFTWARE S.R.L. | 298K | 4 | 66.7K | #303.204 |
| DIGITALSTEEZ S.R.L. | 298K | 4 | 2.4K | #301.493 |
| NORABYTES S.R.L. | 301K | 4 | -81.9K | #296.374 |
| OLTENIA BEST SERV SRL | 349K | 4 | 235K | #276.125 |
| PIXEL ART S.R.L. | 306K | 4 | 4.1K | #293.819 |
| POPIX RD S.R.L. | 281K | 4 | -22.1K | #322.600 |
| Firma (CUI 50648085) | 325K | 4 | 76.9K | #285.453 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ANESOFT SRL(you) | HEXCOGNITIVE S.R.L. | ALTASHOP SRL | ITSOFTGROUP SRL | MACHO SORAMY SOFTWARE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 295K | 268K | 339K | 297K | 298K |
| Profit | 61K | 78.7K | 12.5K | 62K | 66.7K |
| Margin | 20,6% | 29,4% | 3,7% | 20,9% | 22,4% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ANESOFT SRL”.